Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja: W każdym elemencie jesteśmy mocniejsi

Mariusz Soja: W każdym elemencie jesteśmy mocniejsi

fot. Sławomir Kowalski

- Nie chciałbym za szybko chwalić tego zespołu, ale wydaje się, że w każdym elemencie jesteśmy mocniejsi - mówił po pewnej wygranej na inaugurację I ligi kobiet trener Budowlanych Toruń, Mariusz Soja. Jego zespół jest jednym z faworytów rozgrywek.

Zespół Budowlanych Toruń na inaugurację rozgrywek I ligi kobiet pewnie w trzech szybkich setach pokonał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Wygrana torunianek nawet przez chwilę nie była zagrożona. – Było jednak trochę stresu. To jest nowy zespół, nowa sala dla dziewczyn, kibice… Wynik jest jednak jak najbardziej pozytywny, cieszy to, że gramy coraz lepiej – mówił po meczu trener Budowlanych, Mariusz Soja.Nie chciałbym za szybko chwalić tego zespołu, ale wydaje się, że w każdym elemencie jesteśmy mocniejsi. Na pewno mamy lepszy blok niż w zeszłym sezonie, lepsze przyjęcie i lepszy atak. Co do rozegrania, to uważam, że Marleny Pleśnierowicz nie można obrazić, to bardzo fajna dziewczyna i zrobiła ogromny postęp, natomiast Karolina Filipowicz ma większe doświadczenie od niej i to było widać – przyznał szkoleniowiec toruńskiej drużyny.

Niemal przez cały mecz trener Mariusz Soja grał podstawową szóstką, wprowadzając tylko na podwójną zmianę Aleksandrę Stachowicz i Aleksandrę Gutkowską oraz w końcówce meczu Martę Wiśniewską. Na pewno to nie jest stała szóstka, bo ona się będzie zmieniała z meczu na mecz. Patrycja Wyrwa miała trochę problemów z nadgarstkiem, Marzena Wilczyńska to wykorzystała, weszła na boisko, grała twardo i mocno i oby tak dalej. Cała dwunastka jest gotowa do gry i to jest najważniejsze – twierdzi trener Budowlanych.

Teraz mamy dwa tygodnie przerwy przez ten dziwny terminarz. Za tydzień moglibyśmy zagrać sobie w dużej hali z Jastrzębiem Borynią, a tak czeka nas trochę wybicie z rytmu. Można to było zmienić, grać bez pauz, a tak będziemy grać z przerwami, coś ma się zmienić od stycznia, ale nic pewnego jeszcze nie wiemy – mówił Mariusz Soja.źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved