Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Mamy bardzo dobry zespół

Marek Mierzwiński: Mamy bardzo dobry zespół

fot. archiwum

- Czekamy na ten sezon z dużymi nadziejami, mamy bardzo dobry zespół sportowo - mówi przed pierwszym meczem nowego sezonu trener Zawiszy Sulechów, Marek Mierzwiński. Zaczynamy nowy sezon, nowy rozdział i... walczymy o zwycięstwo - zapewnia Marta Wellna.

Zgodnie z terminarzem zespół Zawiszy Sulechów miał w 1. kolejce nowego sezonu pauzować. W niedzielę jednak sulechowianki rozegrają już pierwsze spotkanie ligowe – zagrają awansem z Karpatami Krosno. – Czekamy z niecierpliwością na to pierwsze spotkanie, chcemy, żeby ten sezon już się zaczął. Te przygotowania przedsezonowe są najbardziej nielubiane przez zawodniczki, wszyscy zawsze bardzo czekają na pierwszy mecz ligowy. Wtedy opadają emocje, zaczyna się kalkulowanie, taktyka, strategia, takie prawdziwe granie. Czekamy na ten sezon z dużymi nadziejami, mamy bardzo dobry zespół sportowo – zauważa trener Zawiszy Sulechów, Marek Mierzwiński.

W sulechowskim zespole nikt nie ukrywa ambicji wygrania ligi i awansu do ekstraklasy. – Mam nadzieję, że będziemy pierwszym zespołem w historii, który by uzyskać awans do ekstraklasy, musiał dwukrotnie wygrać I ligę, ale jak widać nie ma dla nas innej drogi. Zaczynamy nowy sezon, nowy rozdział i… walczymy o zwycięstwo – zapewnia kapitan zespołu, Marta Wellna. Na pewno chciałabym bardzo pomóc zespołowi w miarę swoich możliwości. Siatkówka jest sportem zespołowym i każda z nas musi zostawić serce na boisku – dodaje środkowa Zawiszy, Natalia Perlińska.

Nie gramy w Orlen Lidze, wiadomo, ile straciliśmy przez to sponsorów – przyznaje prezes firmy Roltex, sponsora sulechowskiego klubu. – Musieliśmy pewne sprawy uporządkować, to się udało. Po raz trzeci będę sponsorem zespołu Roltex Zawisza, ale sporo pracy przed nami. Te środki, którymi dysponujemy, nie są wystarczające i liczymy na pomoc urzędu miasta, byśmy w przyszłym roku mogli świętować awans do Orlen Ligi – dodaje Krzysztof Koniuszy.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved