Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Brakuje utalentowanej młodzieży

Małgorzata Glinka-Mogentale: Brakuje utalentowanej młodzieży

fot. archiwum

- To, co mnie najbardziej przeraża, to brak utalentowanej młodzieży. Rozumiem, że po latach sukcesów mogą zdarzyć się gorsze chwile i dołki, ale odnoszę wrażenie, że po naszych sukcesach zmarnowano w Polsce kilka lat - mówi Małgorzata Glinka-Mogentale.

Reprezentacja Polski siatkarek po przegranym meczu ćwierćfinałowym z Holandią nie powalczy o medale mistrzostw Europy. – Czy jestem rozczarowana tym wynikiem? Nie, bo nie odbieram tego osobiście. Jest mi jednak przykro, że polska żeńska siatkówka po takim krótkim czasie jest w tak złej kondycji – twierdzi na łamach Przeglądu Sportowego Małgorzata Glinka-Mogentale.Szkoda mi dziewczyn, które włożyły w ten turniej serca i w ćwierćfinale podjęły walkę. Teraz muszą stanąć przed lustrami i same sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dały z siebie wszystko i dobrze przepracowały tegoroczne lato. Nie wyobrażam sobie, żeby były zadowolone z awansu do ćwierćfinału i zamierzały świętować sukces. Zwycięstwa nad Słowenią i Białorusią to nie są wyniki, które przejdą do historii jako niezwykłe wydarzenia. Nie może być tak, że boimy się konfrontacji z Białorusinkami, a wygraną przyjmujemy z wielką ulgą. Przecież ten rywal to druga liga. Nie ulega wątpliwości, że przed europejskim turniejem kwalifikacyjnym w Turcji potrzebne są jakieś zmiany. Jakie? Na szczęście to nie moja działka, niech kombinują tęższe głowy – twierdzi była reprezentantka Polski.

Przed Polkami teraz styczniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. – Po tym, co zobaczyłam podczas mistrzostw Europy, nie jestem wielką optymistką, choć serce każe mi wierzyć w ten zespół do końca. To, co mnie najbardziej przeraża, to brak utalentowanej młodzieży. Rozumiem, że po latach sukcesów mogą zdarzyć się gorsze chwile i dołki, ale odnoszę wrażenie, że po naszych sukcesach zmarnowano w Polsce kilka lat i nie zadbano o następczynie. Nie dziwmy się więc, że w kolejnych turniejach zajmujemy coraz niższe miejsca i z coraz mniejszym optymizmem patrzymy w przyszłość – dodaje Małgorzata Glinka-Mogentale.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved