Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Na ten moment zrobiłyśmy maksa

Joanna Wołosz: Na ten moment zrobiłyśmy maksa

fot. Cezary Makarewicz

- Chciałyśmy się dobrze zaprezentować i miałyśmy nadzieję na kolejny fajny wynik. Miałyśmy jedną z cięższych grup. Na ten moment zrobiłyśmy maksa na mistrzostwach Europy - podsumowała występ reprezentacji Polski w ME Joanna Wołosz.

Czego brakuje naszej drużynie, by wspiąć się na wyższy poziom i wygrywać z najlepszymi? – Trochę stabilizacji potrzeba. Żeby w końcu wyeliminować wahania gry, od świetnej do tragicznej. To się w mgnieniu oka zmienia, w jednym secie. Z takimi przeciwnikami powinno się grać punkt za punkt, bo potem serię straconych punktów trudno jest odrobić – tłumaczyła nasza czołowa siatkarka.

Czy zatem mistrzostwa Europy 2015 można uznać za udane? – Chciałyśmy się dobrze zaprezentować i miałyśmy nadzieję na kolejny fajny wynik. Miałyśmy jedną z cięższych grup. Na ten moment zrobiłyśmy maksa na tych mistrzostwach. Mam nadzieję, że przed kwalifikacjami olimpijskimi się spotkamy i dopracujemy mankamenty, bo mamy duży materiał do pracy. Trener Jacek Nawrocki dobrze to wszystko złożył i będą w kadrze te dziewczyny co teraz oraz te, które wracają po kontuzjach – oceniła Joanna Wołosz.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro odbędzie się na początku stycznia w Ankarze. – Każda reprezentacja będzie miała mało czasu na przygotowania. Będzie to trochę wszystko na wariackich papierach. Obyśmy przełożyły czas w klubach na przygotowania do kwalifikacji, bo czasu na zgranie będzie bardzo mało. Jesteśmy tak pogrupowane w klubach, że po kilka nas jest w każdej z drużyn, więc może będzie łatwiej – zastanawiała się rozgrywająca polskiej kadry.Zaczyna się teraz morderczy czas, ale wydaje mi się, że takie momenty też napędzają i sprawiają, że jest motywacja do pracy. Szybko startują mecze w lidze i pucharach. Mało czasu będzie na rozmyślanie, od razu przejdziemy do tego, co czeka nas w Orlen Lidze – zakończyła z optymizmem Joanna Wołosz.

W Rotterdamie wysłuchał – Krzysztof Gaweł, więcej w serwisie Eurosport.Onet.pl

 

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved