Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Sroga lekcja siatkówki dla mistrza

I liga M: Sroga lekcja siatkówki dla mistrza

Mistrzowie świata kadetów udzielili solidnej lekcji siatkówki gruntownie przebudowanemu mistrzowi I ligi, Victorii PWSZ Wałbrzych. Podopieczni trenera Pawlika zwyciężyli 3:0, a największe problemy mieli w drugim secie, którego wygrali po walce na przewagi.

Mistrz I ligi w kolejny sezon wchodził z pewną dozą niepewności, gdyż jego skład został znacznie przebudowany i odmłodzony. Jednak początek spotkania z SMS-em PZPS Spała ułożył się po myśli wałbrzyszan, którzy odskoczyli od przeciwników na trzy, cztery oczka. Ale z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, a mistrzowie świata kadetów coraz częściej pokazywali swoją siłę na siatce oraz w polu serwisowym. W kluczowych momentach premierowej odsłony dało o sobie znać ich lepsze zgranie, które umożliwiało im skuteczniejsze wyprowadzanie akcji. Za to gospodarzom zabrakło siatkarskich argumentów, by zaskoczyć spalską młodzież tak, jak stało się to na początku meczu. W efekcie pierwszy set padł łupem przyjezdnych 25:21.

W pierwszych minutach drugiej partii ponownie zarysowała się niewielka przewaga podopiecznych trenera Janczaka, ale szybko wynik zaczął oscylować wokół remisu. Wprawdzie udane akcje były przeplatane błędami, ale ciągle obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero przed drugą przerwą techniczną przyjezdnym udało się wypracować trzypunktowe prowadzenie, ale tym razem wałbrzyszanie nie dali się złamać, a dzięki dobrej grze swoich skrzydłowych udało im się wrócić do gry. W decydującej fazie drugiej odsłony obie ekipy walczyły cios za cios, ale więcej zimnej krwi zachowali uczniowie SMS-u, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (28:26).

Taki obrót spraw jeszcze bardziej nakręcił do walki przyjezdnych, zaś Victorii nieco podciął skrzydła, co odbiło się na wyniku w początkowej fazie trzeciego seta. Odważna gra mistrzów świata kadetów przyniosła im czteropunktowe prowadzenie, ale ich gra też nie była wolna od błędów. Z kolei stabilniejsza postawa gospodarzy pozwoliła im wrócić do gry. W środkowej fazie tej części pojedynku wynik oscylował wokół remisu, co dawało jeszcze nadzieję podopiecznym trenera Janczaka na przedłużenie meczu, lecz trzy zdobyte z rzędu oczka przez SMS postawiły zespół z Dolnego Śląska w bardzo niekorzystnej sytuacji. W końcówce nie udało im się już znaleźć skutecznej recepty na powstrzymanie rywali, którzy pewnie triumfowali 25:20, udanie inaugurując sezon.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS PZPS Spała 0:3
(21:25, 26:28, 20:25)