Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana zawiercian na inaugurację sezonu

I liga M: Pewna wygrana zawiercian na inaugurację sezonu

Aluron Virtu Warta Zawiercie to jeden z faworytów do wygrania I ligi mężczyzn w tym sezonie.  Nowe rozgrywki zaczął od dość pewnej wygranej w Ostrołęce. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza jedynie w pierwszym secie mieli problemy.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, po błędach zespołu z Ostrołęki podopieczni trenera Kwapisiewicza prowadzili jednak dwoma punktami (7:5). Na przerwie technicznej po ataku Swodczyka ze środka Aluron Virtu Warta Zawiercie utrzymała dwupunktowy zapas. Blok pozwolił zawiercianom powiększyć prowadzenie do trzech oczek (10:7, 12:9). Atak Alana Wasilewskiego pozwolił im prowadzić już 13:9. Prowadzenie zawiercian na przerwie technicznej po błędzie rywali wzrosło do stanu 16:11. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Po skutecznej zagrywce Macionczyka prowadzili już 20:14. Gospodarze popełniali sporo błędów, a przekroczenie linii trzeciego metra dało gościom piłki setowe (25:17). Ekipa z Ostrołęki obroniła udanym atakiem jedną z nich, ale zepsuta zagrywka pozwoliła gościom wygrać premierową odsłonę.

Początek partii numer dwa także był wyrównany (6:6, 7:7). Na przerwie technicznej po udanym ataku nieznacznie prowadzili gospodarze. Po powrocie na boisko wynik dalej oscylował wokół remisu. Dopiero udane ataki miejscowych i blok na Wasilewskim pozwoliły ostrołęczanom odskoczyć na 12:9, zmuszając Dominika Kwapisiewicza do wzięcia czasu. Poskutkowało, bowiem Wasilewski odpłacił się rywalom i zapunktował atakiem i blokiem, a dodatkowo rywale popełnili błąd i zrobiło się już tylko 13:12, a po ataku Wójtowicza na tablicy był już remis. Seria trwała jednak nadal. Atak Łukasza Kaczorowskiego pozwolił zawiercianom wyjść na 14:13. Wynik w dalszej części meczu oscylował wokół remisu, dopiero ostrołęczanom za sprawą skutecznej gry w ataku udało się odskoczyć na 21:18. Kaczorowski dobrym serwisem zredukował stratę do jednego oczka, ale kolejne mocne ataki gospodarzy sprawiły, że było 23:20 i o drugi czas poprosił trener Kwapisiewicz. Po niej zaatakował Kaczorowski, ale to ostrołęczanie doprowadzili do wyniku 1:1 w setach.

W trzeciej odsłonie zespół z Ostrołęki prowadził już 6:4 i wciąż skutecznie grał w ataku (8:6). To się jednak zacięło, dwa autowe ataki u rywali pozwoliły jednak doprowadzić ekipie z Zawiercia do remisu 8:8. Kolejne błędy gospodarzy pozwoliły podopiecznym trenera Kwapisiewicza odskoczyć na 10:8, a po ataku Łukasza Swodczyka było już 12:9. As serwisowy środkowego Aluronu Virtu Warty zmusił przy stanie 14:11 szkoleniowca ekipy z Ostrołęki do wzięcia czasu. Nic to jednak nie dało, różnica wzrosła do czterech oczek po udanym bloku zawiercian (15:11). Zespoły przez dłuższy czas utrzymywały ten dystans. Ostrołęczanie po asie serwisowym zbliżyły się na 16:18, ale kiedy w bloku dwukrotnie zaprezentował się Swodczyk, było już 22:17. Po ataku Janikowskiego było już 24:19 i piłki setowe dla gości. Po chwili autowy atak gospodarzy zakończył tę część meczu.

Podopieczni Dominika Kwapisiewicza dobrze rozpoczęli partię czwartą, po kiwce Jarosława Macionczyka i błędzie dotknięcia siatki przez gospodarzy było już 7:4. Trzypunktowa różnica utrzymała się także na przerwie technicznej. Dobra gra blokiem Swodczyka i Wójtowicza oraz dobra zagrywka Macionczyka dały wynik 13:6. Na przerwie technicznej zespół z Zawiercia prowadził różnicą pięciu punktów. Gospodarze starali się zniwelować straty, ale zredukowali je zaledwie do trzech oczek (16:13). W dalszej fazie seta przyjezdni zupełnie opanowali boiskowe wydarzenia. Po kolejnej dobrej zagrywce Macionczyka i autowym ataku rywali było już 23:15. Ostrołęczanie blokując Wójtowicza, zbliżyli się na 17:23, ale to było wszystko, na co było stać ten zespół. Seta przyjezdni wygrali 25:18 i cały mecz 3:1. MVP został Jarosław Macionczyk.

Net Ostrołęka –  Warta Zawiercie 1:3
(18:25, 25:21, 19:25, 18:25)