Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wspaniałe rozpoczęcie sezonu dla Wisły Warszawa

I liga K: Wspaniałe rozpoczęcie sezonu dla Wisły Warszawa

Za warszawiankami historyczna inauguracja pierwszej ligi. Wisła pokonała w Świeciu MUKS Jokera Mekro Energoremont 3:1. Tylko w pierwszej partii Wisła Warszawa miała pewne problemy. Potem było już tylko lepiej i zdobyła komplet punktów.

Znakomicie w warszawskim zespole zaprezentowały się atakująca Monika Kutyła i środkowa Ivana Isailović. Do ostatnich chwil przed meczem nie wiadomo było, czy wystąpi w nim kapitan Barbara Włodarczyk. Przyjmująca Wisły miała problem z barkiem, ale  sztabowi medycznemu udało się doprowadzić 28-latkę do zdrowia. To była świetna wiadomość.

Stołeczna ekipa zaczęła jednak trochę nerwowo. Na początku nie najlepiej wyglądało przyjęcie. Joker szybko objął prowadzenie 4:0. Trener Zawieracz poprosił o przerwę na żądanie. Wisła zdobyła pierwszy punkt przy wyniku 0:5. Potem gra warszawskiej drużyny przez kilka akcji nie wyglądała lepiej. Ekipa ze Świecia prowadziła 12:2. Wtedy o kolejny czas poprosił nasz szkoleniowiec i przewaga Jokera zmalała do sześciu punktów (9:15). Na wiele więcej miejscowe siatkarki nie pozwoliły. Gospodynie wykorzystały drugą piłkę setową i wygrały pierwszą partię 25:15. Na parkiecie jeszcze w trakcie inauguracyjnej odsłony pojawiła się Paulina Biranowska. Nominalna libero tym razem wystąpiła jako przyjmująca. Zastąpiła najmłodszą w zespole Sandrę Zaczkowską i nie zeszła z parkietu praktycznie do końca.

Drugą odsłonę, która okazała się kluczowa dla losów spotkania, warszawianki zaczęły o wiele lepiej. Widać było, że są skoncentrowane i pobudzone. Zdobyły pierwsze dwa punkty i grały zdecydowanie pewniej niż w premierowej partii. Po dobrym bloku Ivany Isailović Wisła prowadziła 5:2. Potem znakomite ataki z prawej strony prezentowała Monika Kutyła. Była zawodniczka Jokera Mekro skutecznie zakończyła trzy akcje z rzędu (8:4). Elena Nowgorodczenko coraz więcej piłek wystawiała na środek do Isailović, a ta nie miała problemów z punktowaniem (12:9). Świecianki nie rezygnowały i doprowadziły do remisu (15:15). Końcówka była niesamowicie emocjonująca. Gospodynie wygrywały 21:19, ale po kolejnym czasie dla Zawieracza był remis. Po dotknięciu siatki przez atakującą Jokera Patrycję Flakus Wisła objęła prowadzenie 22:21. Za moment znakomicie w bloku zagrały Kutyła i Isailović. Po ataku tej pierwszej stołeczna ekipa miała piłkę setową. Nie udało jej się wykorzystać, ale później po kapitalnych atakach Kutyły i Isailović było 26:24.

Trzeci set rozpoczął się dla Wisły równie dobrze. Wprawdzie na początku drużyna przegrywała 3:5, ale potem wygrała pięć kolejnych punktów. To nie był koniec. Warszawianki prezentowały się coraz lepiej, a prowadzone przez Andrzeja Nadolnego gospodynie popełniały błąd za błędem. Z następnych 12 akcji aż 11 wygrały Wiślaczki (14:6). W szeregi Wisły wkradło się rozluźnienie i Joker Mekro zmniejszył straty do sześciu punktów (18:12). Potem jednak kolejne dobre akcje Wisły dały jej zwiększenie przewagi na 22:13. W ostatnich minutach seta świecianki odrobiły nieco straty, ale ostatecznie po ataku Kutyły z czwartego metra warszawianki wygrały seta 25:19.

Czwartą partię niezwykle efektownie rozpoczęła Włodarczyk. Widać było, że po urazie nie ma śladu. Dwa znakomite ataki z lewego skrzydła od razu dały nam prowadzenie. Kapitan Wisły, podobnie jak Magdalena Saad i Biranowska, świetnie spisywała się także w obronie. Za chwilę rywalki popełniły błąd i było już 3:0. Stołeczne zawodniczki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Skuteczna nadal była Kutyła (16:11). Wisła wykorzystała trzecią piłkę meczową i wygrała seta 25:22. Historyczne zwycięstwo na zapleczu Orlen Ligi stało się faktem. Przypomnijmy, że Wisła pokonała Jokera Mekro po raz trzeci w ciągu miesiąca. We wrześniu zawodniczki Wisły były dwa razy lepsze w sparingach.

MUKS Joker Mekro Energoremont Świecie – Wisła Warszawa 1:3
(25:15, 24:26, 19:25, 22:25)