Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Łodzianki udzieliły lekcji siatkarkom SMS-u

I liga K: Łodzianki udzieliły lekcji siatkarkom SMS-u

fot. archiwum

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego były zdecydowanymi faworytkami pojedynku z uczennicami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wicemistrzynie I ligi z ubiegłego sezonu potrzebowały trzech setów, by pokonać drużynę prowadzoną przez Wiesława Popika.

Mecz otworzył atak z lewego skrzydła Katarzyny Sielickiej, ale bardzo szybko do głosu doszły siatkarki SMS-u, w których składzie zobaczyliśmy kilka młodzieżowych reprezentantek naszego kraju. Pewnym ogniwem w zespole uczennic ze Szczyrku była Oliwia Michalak i skazywane „na pożarcie” przyjezdne prowadziły 3:1. Zbyt długo nie cieszyły się jednak swoją dobrą grą, dość często młode zawodniczki z SMS-u popełniały niewymuszone błędy, nie ustrzegły się błędu dotknięcia siatki czy ataków w aut. Jedna pomyłka pociągała za sobą kolejną, co natychmiast wykorzystały łodzianki, które znacznie skuteczniej wykańczały swoje akcje. Po mądrym nabiciu piłki na blok rywalek punkt zdobyła Katarzyna Bryda i łodzianki bardzo pewnie kontrolowały sytuację na boisku (21:14). Pierwszy set pokazał różnicę klas dzielącą oba zespoły (25:17).

Pewne siebie gospodynie chciały szybko dokończyć dzieła, rywalki miały problem z dokładnym przyjęciem agresywnej zagrywki Katarzyny Nadziałek (2:0). Bardzo szybko o czas poprosił trener Popik (6:2), ale kolejne oczka zdobywały zawodniczki ŁKS-u. Groźną bronią siatkarek prowadzonych przez Macieja Bartodziejskiego były zagrania przez środek siatki, gdzie świetnie radziła sobie Alicja Leszek (9:4). Po stronie drużyny przyjezdnej pojawiało się coraz więcej niedokładnych zagrań. Na boisku zameldowała się Aleksandra Lipska, ale na domiar złego siatkarkom ze Szczyrku przytrafiały się błędy techniczne. W końcówce asem serwisowym popisała się rozgrywająca, Agata Michalewicz, ale jej koleżanki nie zdołały już odwrócić losów seta (25:19).

Trzeci set miał bardzo obiecujący początek dla młodych siatkarek z SMS-u. Na zagrywce świetnie zaprezentowała się Kinga Różańska, pozwalając nieco „odetchnąć” pozostałym zawodniczkom z zespołu. Pojedynczym blokiem popisała się Michalewicz i widać było, że w zespół wraca wiara, że może nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem (7:4). Wystarczyła jednak chwila, by atut dobrej zagrywki przeszedł na stronę gospodyń. Z dokładnym przyjęciem nie poradziła sobie libero drużyny gości, a skrót Patrycji Tomczyk zmusił Wiesława Popika, by ten przywołał zawodniczki do siebie (14:10). Jak się okazało, był to moment, w którym łodzianki ostatecznie „przełamały” młode uczennice SMS-u i bez problemów zapewniły sobie pierwsze trzy punkty w tym sezonie (25:15)ŁKS Commercecon Łódź – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:17, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Osadchuk (4), Sielicka (6), Tomczyk (3), Sawaniewicz (1), Wołoszyn (8), Smitalova, Szyjka (libero) oraz Leszek (2), Bryda (9), Wasiak (5), Oleksy (3), Pawłowska (libero), Kucharczyk i Nadziałek
SMS: Michalak (4), Muszyńska (7), Murek (6), Świrad, Michalewicz (1), Różyńska (3), Stenzel (libero) oraz Różański (3), Lipska (2), Sobiczewska (1), Klekot, Świder i Żurawska (libero)

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved