Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niepowodzenie w Japonii scementuje kadrę?

Niepowodzenie w Japonii scementuje kadrę?

fot. Joanna Skólimowska

- Udany występ w europejskim czempionacie da nam pozytywnego kopa i doda pewności siebie przed kluczowym turniejem kwalifikacyjnym w Berlinie do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - mówi kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Biało-czerwoni nie mieli zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie tego, co zdarzyło się w Pucharze Świata. W Japonii reprezentacja Polski poniosła tylko jedną porażkę, ale zaważyła ona na tym, że zajęli dopiero trzecie miejsce w turnieju, które było pierwszym niepremiowanym wywalczeniem kwalifikacji olimpijskiej. – Atmosfera w zespole jest chyba nawet lepsza niż przed Pucharem Świata. To być może brzmi bezsensownie, ale czasami porażki cementują zespół, szczególnie gdy doznane zostały w tak dramatycznych okolicznościach. Wierzę w moich chłopaków, wiem, że stać nas na wygranie z każdym zespołem i jestem pewien, że w najważniejszym momencie będziemy gotowi – powiedział trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga.

Obecne zgrupowanie w COS OPO Spała potrwa cztery dni. – To dla nas nowość. Z reguły pobyt trwał tygodniami, a teraz było kilka treningów i za chwilę ruszamy na mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że po dwóch imprezach, w których nie wykonaliśmy planu, uda nam się odkuć podczas bułgarsko-włoskiego turnieju – zaznaczył kapitan reprezentacji, Michał Kubiak.

Jest on spokojny o motywację. – To, co nas spotkało w Japonii, to już historia, nie możemy tego rozpamiętywać w nieskończoność. Udany występ w europejskim czempionacie da nam pozytywnego kopa i doda pewności siebie przed kluczowym styczniowym turniejem kwalifikacyjnym w Berlinie do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – podkreślił Kubiak.W drodze na mistrzostwa Europy biało-czerwoni 6 października zagrają sparing w Bratysławie ze Słowakami. W pierwszym etapie czempionatu Starego Kontynentu Polacy zagrają w grupie C w Warnie, a ich rywalami będą zespoły Belgii, Białorusi i Słowenii.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved