Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mirosław Zawieracz: Nie ma kogoś nie do zastąpienia

Mirosław Zawieracz: Nie ma kogoś nie do zastąpienia

fot. Cezary Makarewicz

- Mieliśmy trochę mało czasu, bo tylko osiem tygodni, ale każdy tydzień wspólnej pracy przybliża nas do optymalnego grania - mówi Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec warszawskiego beniaminka, który na inaugurację zagra w Świeciu.

W międzysezonowej przerwie w szeregach Wisły Warszawa zaszło sporo zmian. Potrzeba więc trochę czasu, aby wszystkie nowo pozyskane zawodniczki wkomponowały się w zespół. Zapewne z biegiem trwania sezonu forma zarówno beniaminka, jak i jego rywali będzie rosła. – Mieliśmy trochę mało czasu, bo tylko osiem tygodni, ale każdy tydzień wspólnej pracy przybliża nas do optymalnego grania. Pamiętajmy, że liga jest długa, a rywalizacja o miejsca rozpoczyna się praktycznie po Nowym Roku. Mamy więc jeszcze trochę dni przed sobą – stwierdził trener warszawskiego zespołu, Mirosław Zawieracz.

Już w sobotę beniaminek I ligi zainauguruje zmagania w Świeciu, gdzie zmierzy się z miejscowym Jokerem. W trakcie okresu przygotowawczego dwukrotnie ograł najbliższego przeciwnika, ale tamte wyniki obecnie nie mają już żadnego znaczenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że Wisła będzie faworytem weekendowej konfrontacji. – Mam nadzieję, a tak naprawdę jestem pewien, że dziewczyny dadzą z siebie wszystko i zaprezentują siatkówkę, którą na dzisiaj jesteśmy w stanie grać – zaznaczył Zawieracz.

Jednak również w prowadzonej przez niego drużynie nie obyło się bez komplikacji. Na razie wyłączona z gry jest kontuzjowana Anna Sołodkowicz, która miała być jednym z filarów stołecznego zespołu. – Wiem jednak, że wszystkie dziewczyny stanowią drużynę i nie ma kogoś nie do zastąpienia – skomentował szkoleniowiec, który jednocześnie zwrócił uwagę na kłopoty z halą. – Mieliśmy i nadal mamy problemy z naszą salą, co nie daje nam komfortu pracy, ale nie narzekamy. W dobrych nastrojach pojedziemy na inaugurację ligi do Świecia. Spodziewam się przede wszystkim gry, na jaką nas stać. Jeżeli dziewczyny to zrealizują, to powinno być dobrze – zakończył opiekun Wisły.źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved