Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Janikowski: Każdy może zamieszać w lidze

Maciej Janikowski: Każdy może zamieszać w lidze

fot. archiwum

- Mamy świadomość, że mamy mocny zespół i wiemy, o co walczymy. Chcemy wejść do czołowej czwórki i powalczyć o jak najlepsze miejsce, ale wszystko zweryfikuje boisko - mówi przed startem I ligi przyjmujący Aluron Virtu Warty, Maciej Janikowski.

Za wami ostatni poważny sprawdzian przed startem ligi. Wygraliście turniej w Zawierciu. Jak wrażenia po tych zawodach?

Maciej Janikowski: – Bardzo jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało nam się wygrać turniej u siebie i to z drużynami z PlusLigi. Jednak najbardziej cieszymy się, że praca, którą wykonujemy na treningach, idzie w dobrym kierunku i nasza gra wygląda coraz lepiej, co udowodniliśmy w weekend, wygrywając turniej. Fajnie, że kibice mogli zobaczyć nas w końcu w akcji. Myślę, że będą się licznie pojawiać na naszych meczach, wspierając nas dopingiem.Pokonaliście będące trochę na innym etapie przygotowań do sezonu dwa zespoły z PlusLigi, ale co chyba ważniejsze – graliście w różnych składach, co świadczy o tym, że zespołowość i wyrównany skład może być waszym dużym atutem na przestrzeni sezonu ligowego…

– Dokładnie, w obu meczach zaczęliśmy inną szóstką i oba zestawienia zdały egzamin, wygrywając spotkania. Mamy bardzo wyrównany zespół i na każdej pozycji jest duża rywalizacja, co nas bardzo motywuje do pracy podczas treningów. Uważam, że to będzie duży atut naszego zespołu przede wszystkim na przestrzeni całej ligi, ponieważ każdy z nas może wejść na boisko i dobrze zastąpić kolegę, pomagając wygrać mecz.

W okresie przygotowawczym większość sparingów wygraliście, więc chyba wszystko jest na dobrej drodze, aby udanie wejść w ligę? Wszystko wskazuje na to, że zostały wyciągnięte wnioski z błędów popełnionych w przeszłości i z fatalnego startu w minionych rozgrywkach.

– O fatalnym początku z poprzedniego sezonu już dawno zapomnieliśmy i staramy się myśleć tylko o przyszłości. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy gotowi wejść w ligę. Mamy nadzieję, że dobrze zagramy i rozpoczniemy sezon od zwycięstwa.

Jakie nastroje panują w drużynie przed początkiem sezonu?

– Atmosfera w drużynie jest świetna, a każdy jest nastawiony bojowo. Tworzymy fajną oraz zgraną ekipę na boisku i poza nim. W sobotę rozpoczynamy ligę i każdy wzajemnie się motywuje oraz wspiera, by zwycięsko wejść w nadchodzący sezon.

Na papierze macie bardzo mocny skład. Z waszej szatni dochodzą głosy, że celujecie przynajmniej w pierwszą czwórkę. Czy odczuwacie jakąś presję związaną z osiągnięciem dobrego wyniku?

Myślę, że nie odczuwamy żadnej presji dotyczącej dobrego wyniku. Nie zauważyłem żadnego nacisku ze strony zarządu i trenerów. Sami mamy świadomość, że mamy mocny zespół i wiemy, o co walczymy. Na pewno chcemy wejść do czołowej czwórki i powalczyć o jak najlepsze miejsce, ale wszystko zweryfikuje boisko.

Na pierwszy ogień pójdzie Net Ostrołęka. To mocno odmłodzony i przebudowany zespół, ale u siebie w poprzednim sezonie spisywał się świetnie. Uważasz, że może sprawić wam jakieś problemy? Czego się po nim spodziewasz?

– Zespół z Ostrołęki został mocno odmieniony w tym sezonie. Ma bardzo młody skład, ale mecz nie będzie należał do łatwych. Wiem, że jest to bardzo waleczna drużyna, a jej atutem na pewno będzie hala. My przede wszystkim musimy się skupić na naszej grze i taktyce. Jeżeli wyjdziemy skoncentrowani i będziemy walczyć o każdą piłkę, myślę, że wyjedziemy z Ostrołęki ze zwycięstwem.

Jaki będzie nadchodzący sezon? Czy stawka może być tak samo wyrównana jak w poprzednich rozgrywkach i kto może być czarnym koniem?

– Według mnie liga w tym sezonie będzie jeszcze bardziej wyrównana niż w poprzednim. Jest dużo mocnych zespołów i każdy tak naprawdę może zamieszać w lidze. Do faworytów na pewno trzeba zaliczyć zespoły z Katowic, Szczecina oraz Wrześni, ale liga wszystko zweryfikuje. Jedno jest pewne – emocji w tym sezonie nie zabraknie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved