Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Hutnik Kraków przełożył inaugurujące sezon spotkanie

Hutnik Kraków przełożył inaugurujące sezon spotkanie

fot. archiwum

Beniaminek I ligi mężczyzn - Hutnik Kraków miał zagrać w sobotę w Nysie z miejscową Stalą. Spotkanie jednak się nie odbędzie, zostało przełożone na późniejszy termin, jednak nie wiadomo, czy zespół ze stolicy Małopolski nie wycofa się z rozgrywek.

W maju drużyna Hutnika Kraków wywalczyła awans do I ligi. Niestety nie udało się znaleźć sponsorów i klub nie ma pieniędzy na start w rozgrywkach. Sobotnie spotkanie w Nysie udało się przełożyć na późniejszy termin, ale to nie rozwiązuje problemu krakowskiej drużyny. – Jesteśmy bardzo rozgoryczeni zaistniałą sytuacją. Praktycznie wywalczyliśmy awans w maju, więc minęło 5 miesięcy… Zespół dowiedział się 2-3 tygodnie temu, że klub nie ma pieniędzy – powiedział w wywiadzie dla TVP Kraków Krzysztof Ferek, atakujący Hutnika.

Ze strony prezydenta miasta i osób, które zajmują się sportem w Krakowie, były zapewnienia już od maja, że miasto nas wspiera i nam pomoże. Niestety na słowach się skończyło, a na tym opieraliśmy swoje nadzieje – dodał w wywiadzie Mirosław Janawa, prezes Hutnika. Przeciwko dofinansowaniu Hutnika z budżetu miasta stoją jednak przepisy. – Miasto dofinansowuje sport młodzieży, dzieci. Natomiast w żadnym wypadku nie może dofinansować sportu wyczynowego, a takim jest już gra pierwszoligowego Hutnika – wyjaśnił Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Klub ciągle szuka pieniędzy, żeby rzutem na taśmę zgłosić się do rozgrywek.

źródło: inf. własna, tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved