Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Anna Werblińska: Stać nas na więcej

Anna Werblińska: Stać nas na więcej

fot. Mariusz Federowicz

- Nie do końca trafiłyśmy z formą. W trakcie treningów i sparingów prezentowałyśmy się znacznie lepiej. Miałyśmy większą świeżość w grze, ale tutaj jej brakowało - mówi po porażce w ćwierćfinale mistrzostw Europy Anna Werblińska, przyjmująca polskiej kadry.

Reprezentacja Polski kobiet nie zachwyciła w mistrzostwach Europy. Wygrała tylko dwa z pięciu spotkań, a na dodatek w spotkaniu ćwierćfinałowym nie zagrała podstawowa przyjmująca kadry – Anna Werblińska, która nabawiła się urazu w tie-breaku meczu barażowego z Białorusinkami. – Mam nadzieję, że to nie jest poważna kontuzja. Wstępna diagnoza jest taka, że więzadła w kolanie są całe. Wrócę do klubu i będę się teraz zajmować leczeniem – powiedziała doświadczona zawodniczka, która z ławki rezerwowych obserwowała poczynania koleżanek w spotkaniu ćwierćfinałowym z Holenderkami.

Biało-czerwonym nie można odmówić ambicji i waleczności, ale rywalki pozwoliły im jedynie na ugranie jednego seta. W pozostałych odsłonach były wyraźnie lepsze. – Parę naszych błędów zdecydowało o wyniku. One mocno biły w ataku, a my zbyt wysoko skakałyśmy do bloku. Na pewno bardzo nam szkoda tej porażki – skomentowała siatkarka Chemika Police.

Ostatecznie biało-czerwone osiągnęły lepszy wynik niż przed dwoma laty, ale ponownie nie udało im się awansować do strefy półfinałowej. Po odpadnięciu w ćwierćfinale odczuwalny jest pewien niedosyt. – Stać nas na więcej. Widziałam po dziewczynach i po sobie, że w tym momencie chyba nie do końca trafiłyśmy z formą. Gdzieś tam wcześniej w trakcie treningów i sparingów, mimo porażek, prezentowałyśmy się znacznie lepiej. Miałyśmy większą świeżość w grze, ale tutaj jej brakowało. Pojawiła się w meczu z Białorusią, ale to chyba było zbyt późno – zakończyła Werblińska.źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved