Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Miros: Chcemy grać o najwyższe cele

Anna Miros: Chcemy grać o najwyższe cele

Trzy nowe zawodniczki, nowa kapitan, jednak "stare" cele - grać o medale w Polsce i o jak najwyższą pozycję w Lidze Mistrzyń to zadanie, jakie postawiono przed siatkarkami Atomu Trefla Sopot. Pierwsza weryfikacja zespołu już 15 października w Superpucharze Polski.

Na niespełna miesiąc przed inauguracją rozgrywek w Orlen Lidze zaprezentowano ekipę Atomu Trefla Sopot, która oprócz walki na krajowych parkietach wraca do gry w gronie najlepszych drużyn w Europie. – Cele są niezmienne, zawsze chcemy walczyć o medale w rozgrywkach ligowych. To z jakiego będą kruszcu, to okaże się na koniec sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że to jest sport i nie wszystko da się zaplanować. Zresztą nasze cele sportowe są zawarte w naszych umowach sponsorskich, które gwarantują odpowiednie premie za osiągnięcie tych celów. Nadchodzący sezon będzie dla nas wyzwaniem także pod względem logistyki. Nasze mecze będziemy rozgrywać w praktyce co 3 dni. Do występów w lidze dochodzi nasz powrót do Ligi Mistrzyń, w której zagramy już po raz czwarty – powiedział prezes Atomu Trela Sopot Roman Szczepan Knitter. Włodarz sopockiego klubu podkreślił, że na przygotowaniach do sezonu cieniem kładą się kłopoty kadrowe. – Katarzyna Zaroślińska na szczęście już powoli wraca do treningów, jednak Magdalena Damaske nadal leczy kontuzję, do tego dochodzą również kłopoty rodzinne Falyn Fonoimoany. Sytuacja jej jest skomplikowana i nie wiadomo, kiedy będzie w stanie do nas dołączyć – dodał prezes sopockiego klubu.

Oprócz wymienionych zawodniczek cztery kolejne przebywają na mistrzostwach Europy, są to: Maret Balkestein-Grothues, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska i Agata Durajczyk.W sopockim zespole w nowym sezonie zagrają trzy nowe siatkarki. Wspomniana już Holenderka Maret Balkestein-Grothues, Ukrainka Olga Sawenczuk, Serbka Danica Radenković. Nową kapitan zespołu będzie Anna Miros. Dla atakującej będzie to już czwarty sezon w sopockich barwach. – Chcemy grać o najwyższe cele. Funkcja kapitana takiej drużyny to dodatkowa odpowiedzialność, jeszcze nigdy w takiej sytuacji nie byłam, mam nadzieję, że podołam zadaniu, ale liczę też na wsparcie ze strony moich klubowych koleżanek – powiedziała nowa kapitan sopockiej drużyny.

Trener wicemistrzyń Polski Lorenzo Micelli wyjaśnił, że pracuje nad jak najlepszym zgraniem zespołu, nad tym, by ekipa była przygotowana do prawdziwego maratonu spotkań już od pierwszych spotkań ligowych. W piątek zespół wylatuje na zgrupowanie do Turcji, tam m.in. zagra w turnieju z ekipami Cannes, Azerrail Baku, Proton Saratow i Galatasaray Stambuł. – Do Polski wrócimy 8 października i wówczas będę miał tak naprawdę po raz pierwszy cały zespół do dyspozycji. Planujemy rozegrać jeszcze dwa sparingi, by 15 października zmierzyć się z Chemikiem w Superpucharze, to będzie nasz pierwszy oficjalny mecz i pierwsza weryfikacja stanu naszych przygotowań – stwierdził włoski trener „Atomówek”.

Sopocianki sezon ligowy rozpoczną od trzech spotkań wyjazdowych, dopiero 31 października zagrają u siebie z Muszynianką. W Lidze Mistrzyń natomiast 27 października zagrają na wyjeździe z Calcitem Lublana.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved