Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Walka o awans na igrzyska nie będzie łatwa

Walka o awans na igrzyska nie będzie łatwa

fot. archiwum

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Potwierdzone zostały miasta-gospodarze oraz podane już wcześniej terminy turniejów.

Kobiety zagrają w dniach 4-9 stycznia w Ankarze, mężczyźni 5-10 stycznia w Berlinie. Zwycięskie zespoły tych turniejów zakwalifikują się bezpośrednio do igrzysk olimpijskich w Rio, natomiast drużyny z drugich i trzecich miejsc kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych zakwalifikują się do światowego turnieju kwalifikacyjnego w Japonii.

W obu europejskich turniejach weźmie udział po 8 drużyn – gospodarze oraz po siedem, niezakwalifikowanych jeszcze do IO zespołów, według rankingu po tegorocznych mistrzostwach Europy. Prawdopodobnie w turnieju żeńskim obok Polek zagrają Turcja, Niemcy, Włochy, Rosja, Holandia, a także Belgia i Chorwacja. W turnieju męskim przeciwnikami Polaków mogą być Rosjanie, Niemcy, Serbowie, Francuzi, Bułgarzy i prawdopodobnie Finlandia oraz Słowacja.

Format rozgrywek każdego z europejskich turniejów kwalifikacyjnych zakłada trwającą cztery dni fazę grupową (2 grupy po cztery drużyny), półfinały (pierwsze miejsca przeciwko drugim miejscom z grup przeciwnych) oraz rozgrywany ostatniego dnia finał i mecz o 3. miejsce. Skład grup zostanie ustalony po opublikowaniu najnowszych rankingów po mistrzostwach Europy.



 

źródło: CEV, inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved