Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Katowicach już nie Czarni, ale żółto-czarni – GKS

W Katowicach już nie Czarni, ale żółto-czarni – GKS

fot. archiwum

Wojciech Cygan, prezes GKS-u Katowice, i Dorota Morawska, wiceprezes Czarnych Katowice, podpisali umowę o użyczeniu nazwy GKS. Odtąd siatkarze Czarnych, którzy w tym sezonie są beniaminkiem I ligi mężczyzn, grają pod takim właśnie szyldem.

To wyjątkowa okazja, spotykamy się tutaj, bowiem miasto stara się o współpracę z podmiotami sportowymi, by budować dużą markę sportową. Jest to odpowiedź na wiele oczekiwań ze strony nie tylko środowiska sportowego, ale także kibiców, by Katowice stały się potęgą w sporcie – rozpoczął spotkanie wiceprezydent miasta Katowice Waldemar Bojarun.Bardzo cieszymy się na tę współpracę, jest to ogromny krok w przód, jeśli chodzi o nasz klub – oceniła Dorota Morawska. – wiceprezes Czarnych. – W kwestii formalnej wszystko zostało pomyślnie zatwierdzone przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Oficjalnie rozpoczynamy sezon w barwach GKS-u Katowice – zapewniła.

Na konferencji nie zabrakło także trenera Grzegorza Słabego. Szkoleniowiec pokrótce opowiedział o przygotowaniach drużyny do nadchodzącego sezonu oraz o zmianach, jakie nastąpiły w składzie zespołu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie. Ze strony drużyny mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, by osiągnąć wynik, jaki założyliśmy sobie przed sezonem – nie krył zadowolenia nowy kapitan zespołu – Maciej Fijałek. Rozgrywający na spotkaniu pojawił się w nowym stroju z widocznym herbem GKS-u. – Podpisując kontrakty z klubem, od samego początku wiedzieliśmy, jakie są cele, że mamy być w czwórce i myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, by to osiągnąć. Już dziś wyjeżdżamy na nasz pierwszy mecz do Suwałk, tam przetrenujemy jeszcze dwa dni i do soboty będziemy już bardzo dobrze przygotowani – dodał zawodnik.

Zmiana nazwy to nie jedyna nowość, która czeka beniaminka I ligi. Katowiczanie nie będą już występować jak dotychczas w hali sportowej Szopienice. Już 10 października podopieczni Grzegorza Słabego rozegrają spotkanie przeciwko Camperowi Wyszków w hali sportowej „Kolejarz”. – Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszej drużynie – zakończyła Dorota Morawska.źródło: gkskatowice.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved