Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kamila Ganszczyk: Przed nami daleka droga

Kamila Ganszczyk: Przed nami daleka droga

Kamila Ganszczyk niczym joker z talii trenera Nawrockiego w tie-breaku zdobyła kilka ważnych punktów. -  Chciałabym przywieźć medal do domu i zrobię wszystko, by tak było. Wtedy spełnią się wszystkie marzenia - mówi środkowa reprezentacji Polski.

Kamila Ganszczyk w meczu z Białorusią pojawiła się na parkiecie w tie-breaku przy stanie 6:3 dla rywalek. – Wbiegłam na boisku z jedną tylko myślą, by pomóc zespołowi, który w tym momencie był w poważnych kłopotach. Chciałam podnieść koleżanki na duchu, naładować energią i myślę, że chyba się udało, bo z każdym punktem cieszyłyśmy się podwójnie. Grałyśmy ostatniego seta zespołowo i dlatego tak wyglądała ta końcówka. Cieszę się, że go wygrałyśmy – mówi środkowa reprezentacji Polski, która w końcówce decydującej partii popisywała się skutecznym blokiem.

Polki mogły ten mecz skończyć już o wiele wcześniej, po pierwszych dwóch setach prowadziły 2:0 i wydawało się, że mają przebieg spotkania pod kontrolą. – To prawda, wszystko było pod naszą kontrolą, rywalki zupełnie nie istniały i można było się spodziewać, że tak będzie w trzecim secie. Chyba jednak sobie odpuściłyśmy i w tej sytuacji to Białorusinki się nakręciły, broniąc w nieprawdopodobnych sytuacjach. Podbijały piłki w górę i zbijały je w najtrudniejszych sytuacjach. Chyba nas to trochę podłamało. Byłam pod wrażeniem ich gry, ale pomyślałam, że ta niesamowita passa kiedyś powinna się skończyć. Mam nadzieję, że ta „gorąca” sytuacja wzmocni nas na mecz z Holenderkami. Takie wygrane nas najbardziej cieszą – przyznała Kamila Ganszczyk.