Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Udany sparing częstochowian z Jastrzębskim Węglem

Udany sparing częstochowian z Jastrzębskim Węglem

fot. Tomasz Tadrała

Ekipy AZS-u Częstochowa i Jastrzębskiego Węgla przygotowują się do nowego sezonu w PlusLidze. Jednym z etapów tych przygotowań był sparing, jaki obie drużyny rozegrały w Częstochowie. W czterech setach triumfował w nim team Michała Bąkiewicza.

Pierwsza partie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Praktycznie już na początku tego fragmentu meczu jastrzębianie wypracowali dwupunktową zaliczkę. Przy grze punkt za punkt dystans utrzymywał się dość długo. Ambitnie walczący częstochowianie dopiero na poziomie 10 punktu zdołali dogonić rywali, doprowadzając do remisu (10:10). Rywalizacja na styku nie trwała długo, lepiej ten moment przetrzymali akademicy, mogący liczyć na czujnych w bloku Szalachę i Szymurę. Młodzi reprezentanci ekipy spod Jasnej Góry bezbłędnie powstrzymali zagranie Szafranowicza, a po błędach Muzaja w ataku przewaga miejscowych nieco wzrosła. Na przestrzeni całej partii rozgrywający obu ekip, wykorzystując niezłe przyjęcie swoich kolegów, wyjątkowo często uaktywniali środkowych, a ci nie marnowali otrzymanych szans. W kluczowym fragmencie partii prowadzenie ekipy Michała Bąkiewicza wzrosło do pięciu punktów i tego prowadzenia akademicy nie pozwolili sobie już odebrać, triumfując 25:20. Jastrzębianie lepiej spisali się w kolejnej odsłonie, ale ich dobra gra nie trwała jednak długo. Po wygraniu seta numer dwa gra znowu lepiej układała się gospodarzom. Rotacje w składach, próbowanie kolejnych ustawień w obu teamach zakończyły się tym, że częstochowianie zapisali na swoim koncie dwie kolejne partie.

Od dziś zaczęliśmy normalne granie, a ja się cieszę przede wszystkim z tego, że już jesteśmy w pełniejszym zestawieniu i możemy trochę rotować zawodnikami – mówił po sparingu trener Michał Bąkiewicz.Na tę chwilę brakuje jeszcze Mateja Pataka, ale od poniedziałku [do drużyny dołączyli wówczas Rafał Szymura i Bartłomiej Lipiński – przyp. red.] mamy troszkę ułatwione zadanie i w treningach, i meczach sparingowych. Cieszę się, że gramy całym zespołem, pobudzamy się pozytywnie i walczymy o każdą piłkę. Schematy, o których rozmawiamy i ćwiczymy, są wdrażane w grę. Zawodnicy szybko reagują na podpowiedzi, co w tej chwili jest dla mnie najważniejsze – podkreślał w serwisie sport.pl Michał Bąkiewicz.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:20, 22:25, 25:19, 25:21)źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved