Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mistrzowie świata kadetów zagrają w I lidze

Mistrzowie świata kadetów zagrają w I lidze

fot. archiwum

3 października rozpoczną się rozgrywki I ligi siatkówki mężczyzn. Weźmie w nich udział zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała, oparty na reprezentacji kadetów, która w sierpniu zdobyła mistrzostwo świata.

Od września jesteśmy już juniorami – mówi trener w SMS-ie PZPS Spała, Maciej Zendeł.Poprzedni sezon był dla nas bardzo udany. Rywalizacja z mocnymi zespołami na zapleczu ekstraklasy na pewno pomogła zbudować dobrą dyspozycję pod tegoroczne sukcesy.

Przypomnijmy, że polscy kadeci zostali mistrzami świata oraz Europy i wygrali w Tbilisi Europejski Festiwal Młodzieży (EYOF). SMS PZPS Spała grał w I lidze przeciwko drużynom, które miały w swoich składach zawodników z przeszłością plusligową. – Gra na mocną opozycję pozwalała młodym graczom zdobywać potrzebne doświadczenie, podnosiła ich umiejętności – dodaje Maciej Zendeł, który w czasie MŚ kadetów był drugim trenerem reprezentacji. Drużynę prowadził Sebastian Pawlik, który w tym sezonie I ligi będzie szkoleniowcem SMS-u PZPS.

Po powrocie z mistrzostw świata praktycznie nie mieliśmy okazji sprawdzić się w sparingach przeciwko zespołom I ligi – mówi Maciej Zendeł. – Na moją orientację najsilniejszymi będą zespoły z Zawiercia, Szczecina i Suwałk. Ten ostatni wygrał w niedzielę u siebie turniej z udziałem LOTOSU Trefla Gdańsk i AZS-u Politechniki Warszawskiej. Duże aspiracje ma beniaminek z Katowic i przed sezonem dokonał on sporych wzmocnień – ocenia.W meczu pierwszej kolejki I ligi siatkarzy SMS PZPS Spała zagra na wyjeździe z triumfatorem z poprzedniego sezonu TS-em Victorią PWSZ Wałbrzych. Zespół ten w finale play-off pokonał Stal AZS PWSZ Nysa. Trzecie miejsce zajął Ślepsk Suwałki, zwyciężając Campera Wyszków.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved