Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Pewne zwycięstwo Niemek w meczu z Węgierkami

ME K: Pewne zwycięstwo Niemek w meczu z Węgierkami

Reprezentacja Niemiec pewnie i wysoko wygrała z reprezentacją Węgier 3:0. Całe spotkanie trwało zaledwie 80 minut, a Węgierki były tłem dla swoich rywalek. W meczu ćwierćfinałowym Niemki zmierzą się z Turcją.

Początek spotkania był wyrównany. Niemki objęły dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Podopieczne Luciano Pedulli jeszcze powiększyły swoją przewagę do czterech oczek (10:6) i od razu o czas poprosił Jan José De Brandt. Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło. Z biegiem czasu Węgierki zbliżyły się na jeden punkt (13:14). Margareta Kozuch dała sygnał koleżankom z drużyny i Niemki ponownie odskoczyły (19:15). Tej przewagi już nie oddały i pewnie wygrały 25:18.

Nasze zachodnie sąsiadki znakomicie rozpoczęły drugą odsłonę (5:0). Węgierki popełniały sporo błędów i miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Natomiast Niemki były niemal nie do zatrzymania. Skuteczna w ataku była Maren Brinker, która w całym spotkaniu tym elementem zdobyła 14 punktów. Na drugiej przerwie technicznej Niemki prowadziły 16:8. Po powrocie na parkiet obraz gry niewiele się zmienił, podopieczne trenera Pedulli pewnie zmierzały do zwycięstwa.

Trzecia partia to już koncert gry Niemek, które spisywały się znakomicie w każdym elemencie. Trener De Brandt brał czasy i dokonywał zmian, jednak na niewiele się to zdało. Jedynie Renata Sandor próbowała nawiązać grę z rywalkami, ale w pojedynkę było bardzo ciężko. Niemki wysoko wygrały (25:14) i zapewniły sobie grę w jutrzejszym ćwierćfinale, ich przeciwniczkami będą reprezentantki Turcji.

Niemcy – Węgry 3:0
(25:18, 25:17, 25:14)

Niemcy: Brinker (18), Beier (8), Kozuch (10), Brandt (6), Silge (9), Apitz (2), Thomsen (libero) oraz Weiss (1), Pettke (1) i Weihenmeier (2)
Węgry: Sandor (11), Talas (2), Szeles (2), Dobi (2), Pallag (6), Horvath (6), D. Koetel (libero) oraz Szakmary, Z. Koetel, Vacsi (1), Liliom (4) i Levai (libero)