Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > M. Glinka-Mogentale: Białorusinki mogą sprawić niespodziankę

M. Glinka-Mogentale: Białorusinki mogą sprawić niespodziankę

fot. archiwum

- Białoruś zrobiła wielki postęp, bo jeszcze niedawno nie słyszeliśmy o tej reprezentacji. Jest na większej fali niż Polki, dla których występ w barażach nie jest korzystną sytuacją - mówi Małgorzata Glinka-Mogentale przed starciem Polek z Białorusinkami.

Na koniec fazy grupowej biało-czerwone pokonały reprezentację Słowenii. Zwycięstwo 3:0 dało im awans do baraży o ćwierćfinał. Podopieczne trenera Nawrockiego praktycznie od początku do końca kontrolowały boiskowe wydarzenia, a rywalki tylko krótkimi fragmentami były w stanie dotrzymać im kroku. – Mecz z takimi rywalkami jak Słowenki nie wymaga większej analizy. Wygraliśmy 3:0 i to się liczy. Dziewczyny wiedziały, że są silniejsze i może oszczędzały siły na kolejne spotkania. Ważne, że udało się wygrać i jesteśmy w kolejnej rundzie – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Już dziś Polki o awans do czołowej ósemki mistrzostw zagrają z Białorusią. Nie jest to przeciwnik z europejskiego topu, ale zdolny jest do sprawienia niespodzianki, co pokazał już w fazie grupowej, ogrywając Chorwację i Bułgarię. Kilka tygodni temu biało-czerwone rozegrały testowy pojedynek z Białorusinkami w ramach przygotowań do czempionatu Starego Kontynentu. Wówczas wygrały w tie-breaku, co może świadczyć o tym, że tym razem również łatwo o zwycięstwo nie będzie. – Wydaje mi się, że są to przeciwniczki, które mogą sprawić niespodziankę, ale miejmy nadzieję, że te, które miały sprawić, już sprawiły. Białoruś zrobiła wielki postęp, bo jeszcze niedawno nie słyszeliśmy o tej reprezentacji. Na pewno jest na większej fali niż Polki, bo dla naszych zawodniczek występ w barażach nie jest korzystną sytuacją, a dla niej jest to jakaś szansa – zakończyła była reprezentantka naszego kraju.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved