Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Coraz bliżej siatkarskiego święta w Raciborzu

Coraz bliżej siatkarskiego święta w Raciborzu

fot. archiwum

Odliczamy godziny do rozpoczęcia Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W dniach 1-4 października miasto odwiedzi 6 znakomitych drużyn z kraju i zagranicy, łącznie 120 siatkarzy.

 

W dniach od 1 do 4 października w Raciborzu odbywać się będzie wielkie siatkarskie święto. Do miasta przyjedzie śmietanka siatkarska. W Arenie RAFAKO oraz hali sportowej w Rudniku zobaczymy 6 znakomitych drużyn walczących o Puchar Prezydenta Raciborza. Z polskich zespołów na parkiecie zaprezentuje się: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Effector Kielce i Jastrzębski Węgiel. Nie zabraknie zespołów z zagranicy. Do Raciborza przyjadą mistrzowie Czech – Dukla Liberec, wicemistrzowie Niemiec i brązowi medaliści Ligi Mistrzów – Berlin Recycling Volleys. Nieco egzotyki turniejowi dodają wicemistrzowie Chin – Shan Dong Shanghai.

Oficjalne otwarcie rozgrywek nastąpi 1 października o godz. 17.00 w Arenie RAFAKO. Mecz inauguracyjny rozegrają drużyny z Berlina i Liberca. Jeszcze tego samego dnia, bo o godz. 20.00, po dwóch stronach siatki staną ZAKSA i Effector. Kolejne dni turnieju zapowiadają się równie emocjonująco. W piątkowym starciu przeciwko sobie zagrają Jastrzębski Węgiel z Duklą oraz Effector z Shan Dong. W sobotę rozgrywki przeniosą się do hali sportowej w Rudniku. Tam z kolei zobaczymy starcie ZAKSY z Shan Dong oraz Jastrzębskiego Węgla z Berlin RV. Mecze fazy finałowej rozpoczną się w niedzielę, punktualnie w południe w Arenie RAFAKO. Zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 19.00. Gościem specjalnym finałów będzie Monika Brzostek, 5-krotna mistrzyni Polski w siatkówce plażowej kobiet, zdobywczyni m.in. brązowego medalu mistrzostw Europy, aktualnie zajmująca 9. miejsce w rankingu FIVB do igrzysk w Rio de Janeiro.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved