Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wystartowała II liga kobiet

Wystartowała II liga kobiet

W miniony weekend wystartował sezon II ligi kobiet. W czterech grupach czterdzieści jeden zespołów rywalizuje o dwa miejsca premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Na początek były i zacięte spotkania i sety wygrane do... 7 i 8 punktów.

W grupie I pierwszym liderem tabeli został APS Rumia. Podopieczne trenera Tomasza Kordowskiego w trzech setach pokonały beniaminka z Chełmna. Tylko w drugim secie gospodynie musiały do końca drżeć o wynik, ostatecznie wygrały jednak 27:25. Również trzysetowe zwycięstwo odniosły siatkarki Orła Malbork. Zespół prowadzony przez trenera Szymona Żołędziewskiego wygrał z debiutującym w tej klasie rozgrywkowej WTS-em Włocławek, ale drugiego i trzeciego seta beniaminek przegrał po walce na przewagi. W Murowanej Goślinie inny z beniaminków odniósł w swoim pierwszym meczu pierwsze zwycięstwo. UŻKPS Kościan pokonał UKS Murowana Goślina II 3:1 i zdobył cenne punkty w ligowej tabeli. Aż pięciu setów potrzeba było to wyłonienia zwyięzcy w meczu pomiędzy Libero Starogard Gdański a Gedanią Gdańsk. Gospodynie prowadziły już 2:0, jednak losy meczu odwróciły się i ostatecznie w tie-breaku górą była Gedania. Mecz pomiędzy Orłem Elbląg a SMS-em Police został przełożony na 13 listopada.

W grupie 2 żadne z pięciu spotkań nie zakończyło się w trzech setach. Pierwszym liderem został zespół PLKS-u Pszczyna, który wygrał w Jaworze z Olimpią 3:1. Po wycofaniu się z rozgrywek I ligi Jastrzębia-Borynii do zespołu z Pszczyny powróciła Agnieszka Szczypka oraz dołączyła Marta Jędrysik, przez co PLKS z pewnością będzie groźny w tym sezonie. Wygraną w czterech setach odniósł też jeden z faworytów grupy 2 – Sokół Katowice. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego pokonały beniaminka z Kalisza, w składzie którego grają m.in. Edyta Kucharska i Magda Fedorów znane z boisk I ligi. Wyniki 3:1 padł również w Świdnicy, gdzie miejscowy MKS pokonał beniaminka – Polonię Łaziska Górne. Pięciosetowe mecze rozegrane zostały w Wodzisławiu Śląskim i Radzionkowie. Zorza po przegranym pierwszym secie z TKS-em Tychy dwa kolejne wygrała, jednak potem znów musiała uznać wyższość zespołu przyjezdnego, który po wygraniu tie-breaka 15:8 wywiózł cenne dwa punkty. W Radzionkowie podobny przebieg miał mecz miejscowego Sokoła z Częstochowianką, który zakończył się zwycięstwem gości. – Wygraliśmy i bardzo cieszymy się z udanej inauguracji sezonu. Jako beniaminek wygraliśmy na wyjeździe. Dla niektórych naszych juniorek był to pierwszy mecz w II lidze i spory stres, ale dziewczyny dały radę – mówił po meczu trener Częstochowianki, Paweł Kapica. W pierwszej kolejce pauzował zespół AZS-u Opole.

Na czele tabeli grupy 3 po pierwszych meczach znalazł się zespół Mazovii Warszawa, który nie dał zbyt wielu szans na inaugurację Ósemce Siedlce i szybko pokonał przeciwnika w trzech setach. W innym meczu odbywającym się w Warszawie Sparta wygrała 3:0 z BAS-em Białystok, w którego barwach można było zobaczyć w sobotę m.in. Martę Kutikow, Joannę Szeszko czy też Fatimę Piastę. Młode warszawianki nie miały jednak respektu dla doświadczonych rywalek i pewnie zgarnęły trzy punkty. 3:0 wygrał również jeden z faworytów tej grupy – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał rezerwy ŁKS-u Łódź. Łodzianki na ten mecz wzmocniły swój juniorski skład trzema zawodniczkami z I ligi, ale nie były w stanie wygrać seta z NOSiR-em. Zacięte mecze miały miejsce w Łasku i w hali warszawskiego AWF-u. Łaskovia pokonała 3:2 GLKS Nadarzyn, a aż trzy z pięciu setów kończyły się na przewagi. Z kolei stołeczny AZS AWF przegrywał już z UMCS-em Lublin 0:1 i 1:2, by ostatecznie wygrać mecz w tie-breaku zakończonym wynikiem 18:16.

W grupie 4 aż cztery z pięciu rozegranych spotkań zakończyły się w trzech setach. AGH Kraków nie miał żadnych problemów z pokonaniem zespołu SMS-u PZPS II Szczyrk. Sety do 7, 18 i 11 sporo mówią o przewadze zespołu z Krakowa. Z kolei w Tomaszowie Lubelskim Tomasovia wygrała 3:0 z Sokołem Zator. Po dwóch łatwo wygranych setach do 14 i 8 w trzecim gospodynie musiały się sporo napracować, wygrywając ostatecznie 32:30. Stawiany w roli faworyta grupy 4 zespół WTS-u Wolna Wieliczka pewnie pokonał w trzech setach w Mielcu miejscową Szóstkę, z kolei SAN-Pajda Jarosław odniósł wyjazdowe zwycięstwo w Jaworznie, wygrywając ostatniego seta na przewagi. W piątym spotkaniu tej grupy PWSZ Tarnów wygrał 3:1 z beniaminkiem – Skawą Wadowice. Co ciekawe tarnowianki w jedynym przegranym secie w tym meczu zdobyły… zaledwie 10 punktów.