Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Reprezentanci Polski rozpoczęli zgrupowanie przed ME

Reprezentanci Polski rozpoczęli zgrupowanie przed ME

fot. FIVB

W poniedziałek wieczorem polska kadra narodowa siatkarzy rozpoczęła w Spale zgrupowanie przed mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Bułgarii i Włoszech już niebawem - od 9 do 18 października.

Do mistrzostw Starego Kontynentu sposobi się czternastka zawodników, która kilka dni temu wróciła z Japonii z Pucharu Świata. Polacy zajęli tam trzecie miejsce. Zgrupowanie rozpoczęło się od wspólnej kolacji kadry z Pawłem Papke, prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Włodzimierzem Sadalskim, dyrektorem Pionu Sportu i Szkolenia PZPS. – Dziękuję, dziękujemy wam za kapitalny turniej w Japonii. Daliście nam wszystkim wiele emocji i ogromną nadzieję na awans olimpijski, nadzieję, która wcale nie zgasła. Graliście naprawdę bardzo dobrze i pokonywaliście znakomite drużyny. Ulegliście w ostatnim meczu z Włochami, ale stawka w Japonii była bardzo wyrównana, a wam nikt nie odmawia, że oddaliście na boisku serce. Wiem, że czujecie rozczarowanie, ale w styczniu przed wami kolejna szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów i wiem, że będziecie walczyć, bo walczyć potraficie. Teraz przed wami kolejne wyzwanie – mistrzostwa Europy. Byłoby niezręcznością, by mistrzom świata nie życzyć zdobycia medalu podczas mistrzostw Europy i w realizację tego celu głęboko wierzę – powiedział Paweł Papke.

Równie ciepłe słowa skierował do kadrowiczów Włodzimierz Sadalski.Wiem z doświadczenia, że ta japońska rana jeszcze boli, ale wierzcie mi – ona się zagoi poprzez awans do igrzysk olimpijskich w Rio. Gracie coraz lepiej, coraz pewniej, zawodowo. Już rok temu podczas mistrzostw świata i w tym roku także pokazaliście, że jesteście zespołem. Zespołem, który pojedzie na turniej olimpijski i wróci z niego z medalem – optymistycznie zakończył.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, dziękując za życzenia, powiedział: – Potrzeba nieco czasu, żebyśmy to wszystko, co zdarzyło się w Japonii, ułożyli sobie w głowach. Zapewniam jednak, że będziemy zmotywowani. Wiemy, jakie czekają nas cele i chcemy wygrywać. Nie chcemy zawieść kibiców i siebie. Każdy z nas da z siebie wszystko – będziemy walczyć.W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale kadra narodowa będzie trenować do piątku włącznie. W niedzielę biało-czerwoni przeniosą się na Słowację i z tym zespołem 5 i 6 października rozegrają spotkania kontrolne. Po nich przeniosą się do Warny, gdzie 9 października rozpoczną mecze grupowe mistrzostw Europy kolejno z Belgią (9.10, g. 19.30.), Słowenią (10.10. g. 19.30.) i Białorusią (11.10. g. 17.00).

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie przed mistrzostwami Europy 2015:
Mateusz Bieniek
Rafał Buszek
Fabian Drzyzga
Piotr Gacek
Karol Kłos
Dawid Konarski
Michał Kubiak (K)
Bartosz Kurek
Grzegorz Łomacz
Mateusz Mika
Marcin Możdżonek
Piotr Nowakowski
Artur Szalpuk
Paweł Zatorski

Trener: Stephane Antiga
II Trener: Philippe Blain
Asystent trenera: Wojciech Janas
Statystycy: Oskar Kaczmarczyk, Robert Kaźmierczak
Lekarz: Jan Sokal
Fizjoterapeuci: Paweł Brandt, Tomasz Pieczko
Kierownik drużyny: Mariusz Szyszko
Menedżer kadry narodowej: Hubert Tomaszewski

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved