Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paulina Maj-Erwardt: Dopadają nas jakieś kryzysy

Paulina Maj-Erwardt: Dopadają nas jakieś kryzysy

fot. archiwum

- Trafiłyśmy na rywalki, które jak najbardziej są w naszym zasięgu - mówi libero reprezentacji Polski. Biało-czerwone w barażu o ćwierćfinał zmierzą się z drużyną białoruską, która w tych mistrzostwach Europy radzi sobie całkiem dobrze.

Po dwóch porażkach w mistrzostwach Europy podopieczne Jacka Nawrockiego w końcu się przełamały. Od pierwszego gwizdka kontrolowały przebieg meczu i zwyciężyły ze Słowenią bez straty seta. Ostatni pojedynek fazy grupowej był bardzo istotny, ponieważ w przypadku przegranej nasza reprezentacja odpadłaby z turnieju. – Słowenia nie jest przeciwnikiem, którego trzeba się bać. Od początku kontrolowałyśmy przebieg meczu. Potrzebowałyśmy zwycięstwa i jesteśmy zadowolone, że wygrałyśmy 3:0, nie tracąc żadnego seta – mówi Paulina Maj-Erwardt, polska libero.

W spotkaniu barażowym Polska zagra z drugim zespołem w grupie C, czyli Białorusią. Stawką środowego pojedynku będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. – Trafiłyśmy na rywalki, które jak najbardziej są w naszym zasięgu. Grałyśmy z nimi spotkania sparingowe i wiemy, na co je stać. Najważniejsze, żebyśmy nie patrzyły na drugą stronę siatki, tylko skupiały się na sobie. Wtedy, pewne siebie, potrafimy grać na wysokim poziomie. Słabiej sytuacja wygląda, kiedy łapiemy przestoje. Dopadają nas jakieś kryzysy. Musimy je wyeliminować – kończy.

Znamy dobrze rywalki, bo rozegrałyśmy z nimi trzy mecze kontrolne. Wydaje mi się, że mamy wszelkie dane, by znaleźć się w ćwierćfinale. Przede wszystkim musimy być pewne siebie i nie możemy się bać przeciwniczek. Na razie chciałabym się odciąć od tego, co zademonstrowałyśmy do tej pory. Bo chwały nam to nie przynosi – stwierdza Joanna Wołosz, rozgrywająca polskiej reprezentacji.źródło: chemik-police.com, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved