Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Negro: Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony

Nicola Negro: Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony

fot. Łukasz Krzywański

Turniej w Krośnie był pierwszym sprawdzianem, przygotowujących się do startu Orlen Ligi siatkarek Impelu Wrocław. - Mieliśmy szanse do weryfikacji swojego poziomu przygotowań - mówi trener wrocławianek, Nicola Negro.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że na tym etapie wynik nie jest najważniejszy. To czas weryfikacji ustawień i poziomu, na którym znajduje się zespół. Materiał zdobyty podczas meczów posłuży sztabowi szkoleniowemu w dalszym etapie przygotowań do sezonu. – Dla nas na tym etapie było bardzo ważnym uczestnictwo w tym turnieju i dziękujemy za zaproszenie. Turniej pozwolił nam zagrać prawdziwe mecze i choć trochę odtworzyć boiskowe sytuacje. Mieliśmy szanse do weryfikacji swojego poziomu przygotowań, na którym właśnie się znajdujemy, a także ogromu pracy, jaką wykonaliśmy nad zagadnieniami technicznymi – mówi Nicola Negro, pierwszy trener Impelu Wrocław.

Do Krosna pojechało 10 impelek, które aktualnie przygotowują się do sezonu we Wrocławiu. Wśród nich znalazły się m.in. Magda Stasiak, Barbara Cembrzyńska i Aleksandra Sochacka, debiutujące w seniorskiej siatkówce. – Doceniam to, co pokazały na boisku moje zawodniczki. Chcę podkreślić, że w głównej mierze pierwsza szósta opierała się na bardzo młodych zawodniczkach. Dla nich to dodatkowo debiut w seniorskiej siatkówce. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony – mówi szkoleniowiec.

W kadrze Impelu wciąż brakuje jednak największych gwiazd. Te wraz ze swoimi reprezentacjami biorą udział w mistrzostwach swoich kontynentów. – Teraz czekamy na zawodniczki, które właśnie występują w mistrzostwach Europy. Będziemy mieć niewiele czasu na wspólne przygotowania do sezonu i będzie to dla nas wielkie wyzwanie – kończy Negro.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved