Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Saad: Mamy lekką przewagę psychologiczną

Magdalena Saad: Mamy lekką przewagę psychologiczną

fot. Bogusław Krośkiewicz

Była libero reprezentacji Polski drugi sezon z rzędu będzie występowała w Wiśle. Z warszawskim zespołem Magdalena Saad wywalczyła awans do pierwszej ligi. Teraz chce wejść do Orlen Ligi. - Nasz zespół ma duże możliwości - mówi.

Ciężko przepracowany czas w Zakopanem przygotował nas wytrzymałościowo i siłowo. Wciąż brakuje nam zgrania, co wychodziło w sparingach. Jeszcze popełniamy dużo błędów własnych. Każdy rozegrany mecz towarzyski był bardzo cenny, nie tylko dlatego, że zespół się zgrywał, ale także dlatego, gdyż pokazywał, nad czym musimy jeszcze pracować. Do formy, jaką chcemy prezentować, jest jeszcze daleka droga. Wierzymy, że ciężką pracą dojdziemy do optymalnej dyspozycji w najważniejszej fazie sezonu – mówi Magdalena Saad.W okresie przygotowawczym nie omijały nas problemy zdrowotne i kadrowe. Wciąż dużo pracujemy nad techniką i zgraniem. Nie unikamy przy tym błędów i wpadek. Nie zmienia to faktu, że nasz zespół ma duże możliwości i każda z nas wierzy, że osiągniemy dobry wynik w tym sezonie – dodaje.

W ostatnich tygodniach Wisła dwa razy zmierzyła się w sparingach z Jokerem Mekro Świecie. Oba mecze wygrała, a teraz zagra z tym rywalem na inaugurację sezonu pierwszej ligi. – Te spotkania, a w szczególności zwycięstwa dają nam lekką przewagę psychologiczną. Nie należy jednak zapominać, że to były mecze towarzyskie. To liga zweryfikuje rzeczywiste możliwości obu zespołów. Tamte potyczki to też duża dawka materiału dla kadry trenerskiej, która z pewnością wykorzysta go do stworzenia strategii i zmodyfikuje naszą grę pod kątem przeciwnika – dodaje zawodniczka. Wisła do sobotniego spotkania w Świeciu będzie tylko trenowała. Drużyna nie ma już w planie kolejnego sparingu.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved