Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Lisa Thomsen: To niespodzianka, że Węgierki grają dalej

fot. FIVB

Niemki w grupie D mistrzostw Europy zajęły drugie miejsce, uległy jedynie reprezentacji Serbii. W meczu barażowym zmierzą się z Węgierkami. - To niespodzianka, że Węgierki grają dalej - mówi Lisa Thomsen, libero reprezentacji Niemiec.

Jak podsumowałabyś pierwszą fazę mistrzostw Europy w waszym wykonaniu?

Lisa Thomsen: Osiągnęłyśmy nasz cel minimum. Dla mnie ważne jest, że z każdym meczem grałyśmy trochę lepiej i pokazałyśmy naprawdę dobrą siatkówkę w meczu przeciwko reprezentacji Czech i na tym chcemy bazować.

W każdym z meczów wychodziłaś na boisko, byłaś pewnym punktem zespołu. Jak oceniasz swój własny występ?– Jestem z tego, co pokazałam do tej pory, dość zadowolona. Szczególnie w defensywie wydaje mi się, że mogłam pomóc drużynie. Ale myślę, że mam potencjał, by grać jeszcze stabilniej i wnieść jeszcze więcej spokoju w poczynania całej drużyny. Mam nadzieje, że moja forma będzie rosła i będę mogła jeszcze bardziej pomóc moim koleżankom.

Szczególnie efektowna była twoja obrona nogą w meczu z Rumunkami. Nie było w tym jednak przypadku…

Od czasu do czasu w mojej karierze zdarza mi się obronić podobne piłki, ale zazwyczaj były to do tej pory uderzenia tzw. „ratunkowe”, których zadaniem nie było przebicie piłki przez siatkę. Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tę piłkę, bo nie dość, że zdobyłyśmy punkt, to drużynie dodało to jeszcze więcej energii.

Jak ważne było dla was zwycięstwo z Czeszkami?

Ten mecz był bardzo ważny. Odniosłyśmy przekonujące zwycięstwo i to dodało nam pewności siebie. We wszystkich elementach zagrałyśmy bardzo stabilnie, na wysokim poziomie. To było dla nas ważne po okresie przygotowawczym, w którym zmagałyśmy się z różnymi problemami.

Co wiecie o Węgierkach, waszym kolejnym przeciwniku?

Niezbyt wiele. Od 2009 roku, od kiedy gram w reprezentacji, nie miałam okazji się z nimi zmierzyć. To na pewno niespodzianka, że Węgierki grają dalej, wyeliminowały przecież Azerki. Musimy przeprowadzić wnikliwą wideoanalizę i później dać z siebie wszystko na boisku.

Wciąż jesteś zawodniczką bez klubu. Myślisz, że ten turniej pomoże ci znaleźć klub dla siebie?

Mam taką nadzieję. Dla libero zawsze jest to trudna sprawa, bo wiele lig ma ograniczenia, jeśli chodzi o ilość obcokrajowców w składzie. Kiedy dochodzi do takich turniejów jak mistrzostwa Europy, mogę się pokazać. Wierzę, że to pomoże mi jak najszybciej znaleźć nowy klub.

źródło: volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved