Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: Patrzymy na tę rywalizację bardzo pozytywnie

Jacek Nawrocki: Patrzymy na tę rywalizację bardzo pozytywnie

fot. FIVB

Polska zagra z Białorusią w barażowym meczu o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Biało-czerwone swoje najbliższe rywalki znają dość dobrze - grały z nimi w meczach towarzyskich przed turniejem. - To jest bardzo ciekawy zespół - mówi trener Nawrocki.

To jest bardzo ciekawy zespół, z którym sparowaliśmy przed mistrzostwami Europy – powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.Pierwszy mecz przegraliśmy, w drugim padł remis, a w trzecim odnieśliśmy zwycięstwo – przypomniał.

Nasz szkoleniowiec podkreślił, że rywal jest dobrze znamy. – Będziemy chcieli wykorzystać tę szansę i awansować dalej w tym turnieju. Nie będzie to łatwe, bo w szeregach Białorusinek jest kilka zawodniczek solidnych z ligi tureckiej, włoskiej i rosyjskiej. Patrzymy na tę rywalizację bardzo pozytywnie – stwierdził. – To jest faza pucharowa i tutaj nie ma już odwrotu. Często o wygranej decyduje dyspozycja dnia i wszystko się może wydarzyć – dodał szkoleniowiec. Jacek Nawrocki uważa, że w turnieju rozpoczyna się nowy etap, w którym wszystkie zespoły podchodzą do tego w ten sposób i każdy widzi swoją szansę.

Mamy świadomość, że teoretycznie jesteśmy od Białorusi mocniejszym zespołem i wszystko jest teraz w naszych rękach. Musimy pokazać sobie, uwierzyć, że możemy tak naprawdę spokojnie ten mecz wygrać. Liczy się nastawienie, koncentracja i dobra postawa na boisku. To nam może pomóc. Dla nas wszystkich nasze spadki koncentracji i słabsze momenty gry są frustrujące. Same siebie rozbijamy błędami, które nie przytrafiają się nam nawet na treningach, ale wdzierają się gdzieś na boisko – oceniła z kolei Katarzyna Skowrońska-Dolata.źródło: eurosport.onet.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved