Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bolesna lekcja Słowaków w Sofii, kolejny test w meczu z Polską

Bolesna lekcja Słowaków w Sofii, kolejny test w meczu z Polską

fot. FIVB

Podopieczni Alberto Giulianiego z bilansem dwóch porażek zakończyli mecze kontrolne z Bułgarami. Teraz reprezentacja naszych południowych sąsiadów wraca do treningów, aby za tydzień w ostatnim teście przed ME zagrać w Bratysławie z biało-czerwonymi.

W niedzielę i poniedziałek reprezentacja Słowacji rozegrała dwa kolejne spotkania kontrolne. Tym razem, po Czechach i Estończykach, rywalami zespołu prowadzonego przez Alberto Giulianiego byli Bułgarzy. Obydwa spotkania były sparingami zamkniętymi, bez udziału kibiców.

W konfrontacji z wyżej notowanymi rywalami nasi południowi sąsiedzi nie wypadli najgorzej, jednak zdołali ugrać tylko jednego seta. Wbrew temu, na co mogłyby wskazywać końcowe rezultaty, bardziej wyrównany i zacięty był pierwszy mecz obu ekip. Szkoleniowcy swobodnie rotowali składami, wykorzystując praktycznie wszystkich swoich zawodników. Już pierwszy set meczu pokazał, że mimo roli faworyta przemawiającej na korzyść Bułgarów Słowacy nie zamierzają nic ułatwiać rywalom. Nasi południowi sąsiedzi praktycznie na przestrzeni całego seta dotrzymywali kroku rywalom. W odsłonie kolejnej prowadzeni przez duet Penczew/Nikołow Bułgarzy nieco szybciej odskoczyli rywalom. Jednak nawet czteropunktowy dystans nie okazał się dla Słowaków stratą nie do odrobienia. Podopieczni trenera Giulianiego ambitnie walcząc, wypracowali nawet prowadzenie – 21:20. Partia rozstrzygała się przy grze na przewagi, a w tej wyższy poziom koncentracji zachowali gospodarze. W przypadku odsłony ostatniej Słowacy mogą mówić o partii zmarnowanych szans, mimo prowadzenia 21:17 goście przy kolejnych błędach własnych podali pomocną dłoń rywalom, a ci otrzymanej szansy nie zmarnowali.

Drugi mecz obu ekip nie był już tak wyrównany, tylko odsłona trzecia wygrana przez Słowaków rozstrzygała się na przewagi. Pozostałe partie rozgrywały się pod dyktando gospodarzy. O ile w niedzielnym meczu dystans dzielący obie ekipy w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła nie był tak zdecydowany, to tym razem było inaczej. Po partiach wygranych przez gospodarzy do 19 i 16. Słowacy przedłużyli co prawda losy rywalizacji, jednak na niewiele się to zdało. Czwarty set to powtórka z początku meczu i triumf Bułgarów 3:1. Podobnie jak w pierwszym meczu wyróżniającymi się postaciami w szeregach Bułgarów byli Penczew z Nikołowem. Słowaków nie uratowała nawet dobra gra Michaloviča, który na swoim koncie zapisał 22 punkty.O pierwszym spotkaniu Alberto Giuliani mówił jako o meczu zmarnowanych szans. – Pierwsze dwa sety graliśmy naprawdę dobrze i mieliśmy wielką szansę, aby nawet prowadzić. Bułgarzy udowodnili, że są bardziej doświadczonym i zgranym zespołem – komentował szkoleniowiec. W odniesieniu do drugiego spotkania Włoch nie miał tylu powodów do optymizmu, po raz kolejny zwracając uwagę na błędy popełniane w końcówkach setów. Dodając, że teraz on i jego podopieczni koncentrują się już na najbliższym rywalu – reprezentacji Polski.

Mecz z Polakami zaplanowano na 6 października – będzie to ostatni test Słowaków przed rozpoczęciem rywalizacji w mistrzostwach Europy. Z biało-czerwonymi Słowacy zagrają w Bratysławie, przed blisko 10-tysięczną publicznością.

Wyniki spotkań sparingowych:

Bułgaria – Słowacja 3:0
(25:23, 28:26, 25:22)

Bułgaria – Słowacja 3:1
(25:19, 25:16, 29:31, 25:21)

 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved