Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > VI Memoriał Józefa Gajewskiego dla Ślepska Suwałki

VI Memoriał Józefa Gajewskiego dla Ślepska Suwałki

fot. archiwum

Pierwszoligowy Ślepsk Suwałki okazał się najlepszy w VI Memoriale Józefa Gajewskiego. Gospodarze wyprzedzili Lotos Trefl Gdańsk, Barkom Każany Lwów i AZS Politechnikę Warszawską. Walka w turnieju trwała dwa dni.

Pierwszy pojedynek rozegrali gdańszczanie ze stołecznym AZS-em i to akademicy lepiej weszli w to spotkanie. Zwłaszcza dobra postawa Łapszyńskiego pozwoliła im odskoczyć na kilka punktów. Swoje dołożył także Samica i różnica wynosiła 5 punktów (15:10). Im bliżej końca, tym Trefl zaczął coraz lepiej blokować, czym wprowadził trochę nerwowości w szeregi warszawskiej ekipy. Nieskuteczne zbicia AZS-u gdańska drużyna zamieniała w kontrze na punkty i dość szybko wyszła na prowadzenie 21:20. To ona też lepiej spisała się w zaciętej końcówce i partię zakończył Schulz. W kolejnej od początku do końca toczyła się wyrównana walka, a obie ekipy wymieniały się uderzeniami. Lepiej znowu spisali się podopieczni Andrei Anastasiego, a seta ponownie zakończył Schulz. Niemoc w ataku, duża liczba błędów oraz coraz lepsza gra stołecznych odwróciła losy dwóch kolejnych setów. Gracze Politechniki przeważali w nich wyraźnie i doprowadzili do tie-breaka. W nim od początku trochę lepiej spisywali się gracze z Gdańska i choć skuteczny Samica w końcówce odrobił straty swojego zespołu do minimum, to as serwisowy Lindy zakończył cały mecz.

W drugim starciu większych problemów z pokonaniem siatkarzy ze Lwowa nie mieli gospodarze. Od początku świetnie radził sobie duet Rudziewicz-Lewiński i to głównie ich dobra postawa wpłynęła na kilkupunktowe prowadzenie Ślepska. To rosło z każdą kolejną akcją i partia premierowa zakończyła się pewną wygraną miejscowych. Kolejna odsłona była już dużo bardziej wyrównana, a siatkarze ze Lwowa w jej połowie przejęli nawet inicjatywę, dzięki dobrej zagrywce. Blok Rudziewicza dał jednak Ślepskowi sygnał do walki i końcówka tej partii należała już do suwalskiego zespołu, który wygrał do 22. Kolejna partia była najbardziej wyrównana, goście od początku próbowali wykorzystać swoją zagrywkę, jednak skuteczniejsi w ataku gracze Ślepska szybko wyrównali. Żaden zespół nie odpuszczał do końca i mecz zakończyła długa walka na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze.

Dzień później drużyna Jana Sucha dała się we znaki także stołecznemu AZS-owi, jednak ostatecznie to on triumfował w meczu o 3. miejsce. Co rusz warszawski zespół uciekał na trzy-, czteropunktowe prowadzenie, jednak rywale skutecznym blokiem bądź kontrą gonili za każdym razem wynik. To dobra walka na siatce Tevkuna w końcówce zmieniła losy seta i to ekipa ze Lwowa triumfowała w partii premierowej. Podrażnieni porażką akademicy w kolejnym secie mocno przycisnęli rywali, którzy zaczęli się mylić. Wypracowana przewaga (12:6) pozwoliła zespołowi Jakuba Bednaruka wyrównać w meczu po 1. W trzeciej odsłonie obie ekipy wymieniały się głównie błędami w zagrywce, a w końcówce skuteczniejsza postawa Barkomu w ataku dała mu wygraną. Podobnie było w kolejnej części meczu, który padł łupem lwowian.Finał turnieju zakończył się w pięciu setach. Pojedynek otworzyła wyrównana walka, ale od połowy partii premierowej uciekać zaczęli gospodarze, którzy po uderzeniu Hunka wygrali w niej do 19. Gdańszczanie zupełnie nie radzili sobie ze skutecznym pierwszoligowcem, który w drugiej odsłonie poszedł za ciosem i od początku wyraźnie był lepszy (8:3, 15:8). Trefl miał mało do powiedzenia, ale zdołał się jeszcze podnieść w kolejnych dwóch odsłonach. Dobry okres gry zaliczył Zemlik, który wsparł w ataku Schulza. To po jego zagrywce gdańszczanie prowadzili w tie-breaku 9:5. Ekipa Andrei Anastasiego nie utrzymała jednak przewagi, a w końcówce skuteczny Winnik dał wygraną Ślepskowi.

Lotos Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska 3:2
(32:30, 25:23, 16:25, 20:25, 15:12)
Ślepsk Suwałki – Barkom Każany Lwów 3:0
(25:17, 25:22, 30:28)

Barkom Każany Lwów – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:23, 18:25, 25:19, 25;15)
Ślepsk Suwałki – Lotos Trefl Gdańsk 3:2
(25:19, 25:17, 18:25, 18:25, 15:13)

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved