Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Szybkie zwycięstwo Serbek

ME K: Szybkie zwycięstwo Serbek

fot. CEV

Nie ulega wątpliwości, że w pojedynku pomiędzy Rumunkami i Serbkami faworytki były znane od początku. Całkiem słusznie, bowiem te drugie nie dały szans przeciwniczkom, w żadnym z trzech setów meczu nie pozwalając im na rozwinięcie skrzydeł.

Pierwszy set to falowanie i spadanie obu drużyn, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Rumunki w pewnym momencie wypracowały sobie ośmiopunktową przewagę, ale okazało się, że nie jest to strata, której Serbki nie są w stanie odrobić. Zawodniczki z Bałkanów od tej chwili zaczęły dominować na boisku, każdy element gry należał do nich. Rumunia popełniała coraz więcej błędów, czym straciła swoje szanse na wygraną w tej partii. Ostatecznie Serbia zwyciężyła 25:20.

Druga odsłona spotkania to katastrofalna gra drużyny z Rumunii, która popełniała błąd za błędem. Wykorzystywały to bezlitośnie Serbki, które systematycznie powiększały swoją przewagę. Rumunki mogły liczyć jedynie na dobrze funkcjonujący blok, jednak to było zbyt mało, by móc walczyć jak równy z równym z drużyną z Bałkanów. Serbia dominowała w szczególności w zagrywce i to właśnie nią przypieczętowała swoją wygraną 25:14.

Trzecia partia to kontynuacja dobrej gry serbskiej ekipy, choć początek tego seta był wyrównany. Rumunia jednak nie potrafiła już znaleźć w sobie determinacji i ponownie zaczęła popełniać bardzo dużo błędów. Serbia wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję do tego, by powiększyć swoją przewagę. Ostatecznie Serbki wygrały 25:15 i cały mecz 3:0.Najlepszymi zawodniczkami okazały się Ana Bjelica (12 punktów) oraz Tijana Milesević (11 punktów, w tym 10 blokiem). Cztery razy zagrywką zapunktowała natomiast Bojana Zivković.

Serbia – Rumunia 3:0
(25:20, 25:14, 25:15)

Składy zespołów:
Serbia: Zivković (7), Malesević (11), Veljković (4), Nikolić (6), Bjelica (12), Stevanović (9), Cebić (libero) oraz Popović (1) i Busa (6)
Rumunia: Baciu (8), Sobo (7), Nemtanu (4), Salaoru (5), Moisa (2), Onyejekwe (6), Albu (libero) oraz Rogojinaru (1), Bacsis, Berdila, Chirilov i Ispas (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabelę gr. D mistrzostw Europy kobiet

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved