Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Łodzianki triumfowały w Energa Cup Bobolice

Łodzianki triumfowały w Energa Cup Bobolice

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały w turnieju rozgrywanym w miniony weekend w Bobolicach. Oprócz nich wzięły w nim udział ekipy Pałacu, Legionovii i PTPS-u. Łodzianki w trzech meczach straciły jedynie seta.

Zawody w Bobolicach pokazały, że łódzka drużyna jest na dobrej drodze w przygotowaniach do sezonu ligowego. Budowlane rozpoczęły rozgrywki z wysokiego C, pokonując gładko Legionovię. Pojedynek ten nie miał większej historii, a łódzka ekipa przeważała w każdym elemencie. Legionowianki w żadnym z setów nie nawiązały walki, dodatkowo swoimi błędami ułatwiając rywalkom grę. Przed tym spotkaniem dużo więcej emocji zapewniły siatkarki Pałacu Bydgoszcz i PTPS-u Piła, które rozegrały tie-breaka.

Kolejny dzień w Bobolicach otworzyła kolejna trzysetowa wygrana Budowlanych. Tym razem jednak Pałac, z Natalią Krawulską na czele, postawił się przeciwniczkom trochę bardziej. Mimo to lepsza skuteczność łodzianek i ich chłodne głowy pozwoliły im triumfować w dwóch bardziej zaciętych partiach. Kolejne starcie zakończył tie-break, w którym górą były legionowianki. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, w którym nie brakowało emocji, ale także i słabszych momentów i błędów po obu stronach siatki. Najciekawiej było w końcówkach partii, jednak w tej decydującej niemal od początku przeważała Legionovia, kończąc mecz wygraną.

Pierwszego seta łodzianki straciły dopiero w ostatnim dniu turnieju, a urwały go im siatkarki PTPS-u. Po pierwszej łatwo wygranej partii przez Budowlane wydawało się, że te znowu pójdą za ciosem, jednak dekoncentrację i słabszy moment wykorzystały przeciwniczki. Pilanki niemal od razu w kolejnej partii przejęły inicjatywę i wyrównały stan meczu. Porażka w secie zmobilizowała łódzki team, który w kolejnych grał już w pełni skoncentrowany i ponownie z łatwością przewodził grze na boisku. Cały turniej zakończył kolejny tie-break, w którym swoje drugie zwycięstwo w Bobolicach odniosły legionowianki. Ekipa z woj. mazowieckiego lepiej zniosła trudy pojedynku i w secie decydującym wyraźnie przeważała nad Pałacem, który w trakcie meczu radził sobie bardzo dobrze.KS Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 3:2
(22:25, 25:21, 25:16, 15:25, 15:10)
SK bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 18:25, 13:25)

KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3
(16:25, 23:25, 22:25)
PTPS Piła – SK bank Legionovia Legionowo 2:3
(25:23, 17:25, 23:25, 25:22, 10:15)

Budowlani Łódź – PTPS Piła 3:1
(25:17, 19:25, 25:19, 25:22)
KS Pałac Bydgoszcz – SK bank Legionovia Legionowo 2:3
(22:25, 25:23, 25:22, 20:25, 8:15)

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju – Martyna Grajber (Budowlani Łódź)
najlepsza rozgrywająca – Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź)
najlepsza atakująca – Malwina Smarzek (SK bank Legionovia Legionowo)
najlepsza przyjmująca – Natalia Krawulska (Pałac Bydgoszcz)
najlepsza zagrywająca – Joanna Sobczak (PTPS Piła)
najlepsza środkowa – Gabriela Polańska (Budowlani Łódź)
najlepsza libero – Dorota Medyńska (Budowlani Łódź)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved