Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Finowie trzykrotnie lepsi od Belgów w sparingach

Finowie trzykrotnie lepsi od Belgów w sparingach

fot. FIVB

Reprezentacja Finlandii odniosła trzy sparingowe zwycięstwa nad Belgami, którzy będą grupowymi rywalami Polaków w mistrzostwach Europy. Szczególnie zacięty był trzeci pojedynek, który Skandynawowie rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

Kiedy Włosi, Rosjanie i Polacy otrzymali kilka dni wolnego po Pucharze Świata, pozostałe czołowe drużyny Europy w pocie czoła przygotowywały się do mistrzostw Starego Kontynentu, rozgrywając mecze towarzyskie. Aż trzykrotnie w ciągu kilku dni Belgowie zmierzyli się z Finami. Szczególnie dwa pierwsze spotkania toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Sammelvuo, którzy kontrolowali boiskowe wydarzenia i znacznie lepiej radzili sobie w końcówkach. Do zwycięstwa w pierwszym meczu Skandynawów poprowadził Olli-Pekka Ojansivu, który zgromadził na swoim koncie 19 oczek. Po drugiej stronie siatki 17-punktowym dorobkiem mógł pochwalić się Sam Deroo. Z kolei do drugiej victorii suomich poprowadził Antti Siltala (17 oczek). Dzielnie wspierał go też Niklas Seppanen, zaś wśród czerwonych smoków wyróżnili się – Pieter Verhees i Gert Van Walle. W tym starciu rozegrano również dodatkowego seta, który padł łupem Belgów.

Zupełnie inaczej było w trzecim meczu, w którym od początku inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Dość gładko wygrali dwie pierwsze partie i wydawało się, że są na dobrej drodze do sukcesu, ale później przebudzili się Finowie, którzy w trzech kolejnych odsłonach nie dali się zatrzymać, w konsekwencji odnosząc trzecie zwycięstwo nad czerwonymi smokami. Tym razem najlepszym punktującym w ich szeregach okazał się Urpo Sivula, który zgromadził na swoim koncie 14 oczek. Wśród Belgów dwucyfrowy wynik osiągnęli Deroo, Van Walle, Verhees i Van de Voorde.

Mecze rozegrane zostały na bardzo dobrym poziomie. Mieliśmy możliwość przećwiczenia elementów, które ćwiczyliśmy w ostatnich tygodniach. Dobrze prezentowaliśmy się w ataku, ale najważniejsze było to, że skuteczni byliśmy w obronie. Zwycięstwa zawsze podnoszą pewność siebie, a dzięki tym meczom zyskaliśmy kolejne doświadczenie. Oczywiście, jak zawsze, niektóre elementy musimy jeszcze poprawić – powiedział Tuomas Sammelvuo, szkoleniowiec reprezentacji Finlandii.Przypomnijmy, że reprezentacja Belgii będzie jednym z grupowych rywali biało-czerwonych. Ponadto w grupie C znaleźli się także Słoweńcy i Białorusini. Natomiast Skandynawów czeka trudne zadanie, gdyż ich przeciwnikami grupowymi będą Rosjanie, Serbowie oraz Słowacy.

Finlandia – Belgia 3:0
(25:15, 25:23, 25:23)
Finlandia – Belgia 3:1
(27:25, 25:20, 25:18, 22:25)
Finlandia – Belgia 3:2
(22:25, 20:25, 25:21, 25:17, 15:7)

źródło: eurovolly2015.net, inf. własna, topvolleybelgium.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved