Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy Jastrzębski Węgiel zaprezentował się kibicom

Nowy Jastrzębski Węgiel zaprezentował się kibicom

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie na parkingu przed Kinem "Centrum" w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się prezentacja zespołu na sezon 2015/2016. Była to pierwsza - po blisko pięciu miesiącach od zakończenia poprzednich rozgrywek - okazja, by poznać nową ekipę jastrzębian.

Impreza została zorganizowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i była elementem „Biesiady Narodów”, czyli cyklu koncertów, podczas których widzowie mieli okazję posłuchać muzyki charakterystycznej dla różnych regionów Polski i świata. Prezentacja Jastrzębskiego Węgla przypadła na dzień biesiady irlandzkiej. Na początku na scenie pojawiła się młodzież z Akademii Talentów, w okrojonym składzie z uwagi na spotkanie II ligi, rozgrywane tego dnia w Opolu.

Chwilę później przyszedł czas na przedstawienie pierwszego zespołu. Spiker wywoływał kolejno zawodników pierwszego zespołu według numerów na koszulkach. Przedstawiana była krótka notka biograficzna każdego z graczy, każdy też otrzymywał od prowadzącego po jednym pytaniu. Indagujący „zahaczał” zarówno o kwestie stricte sportowe, jak i o luźne sprawy związane z hobby. I tak na przykład fani mogli się dowiedzieć o zamiłowaniu Wojciecha Sobali do wędkarstwa i największym złowionym przez niego okazie w postaci 12-kilogramowego karpia!

Kanadyjczyk Jason De Rocco zapewniał, że on wraz ze swoim rodakiem Tonntje Van Lankveltem mogą dać drużynie mnóstwo energii. Drugiego z wymienionej dwójki graczy spod znaku Klonowego Liścia zabrakło na spotkaniu z fanami z uwagi na przygotowania z kadrą narodową do turnieju Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu.Kapitanem zespołu został Michal Masny. Słowak zapytany, co go najbardziej fascynuje w siatkówce, odparł, że fakt, iż będzie mógł uprawiać tę dyscyplinę 26. rok. – Dla zespołu będę jak kompas – uśmiechał się Miśkin.

Bardzo ciepło powitany został trener Mark Lebedew, dla którego jest to powrót do klubu po latach. – To dla mnie ogromny zaszczyt móc pracować w klubie z taką historią i takimi tradycjami siatkarskimi – podkreślał Australijczyk.

Przy wejściu na scenę nowego prezesa klubu Klub Kibica skandował głośne: „Prze-my-sław Michalczyk!”. Sam zainteresowany mówił w sposób następujący: – To są aktorzy [tu wskazał na zespół – przyp. red.], którzy będą nas reprezentować. Oni są bardzo ważni w siatkarskim spektaklu, ale tak samo ważni jesteście wy, czyli kibice. Potrzebujemy waszego wsparcia – apelował do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

W podobnym tonie wypowiedziała się pani prezydent Anna Hetman.To wzajemnie wsparcie jest ważne. Dlatego trzeba chodzić na mecz, kupować bilety i klubowe gadżety, bo jastrzębski sport znalazł się w trudnej sytuacji. Trzymamy kciuki i wierzymy w wasze sukcesy! – oznajmiła prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Na koniec zaprezentowano nowe koszulki Jastrzębskiego Węgla („domowe” i wyjazdowe). Wyróżnia je charakterystyczny motyw jastrzębia nad prawą piersią. Występujący jako modele: Patryk Strzeżek oraz Piotr Hain włożyli na siebie nowe koszulki z numerem „7” odwołującym się do publiczności mającej być siódmym zawodnikiem zespołu podczas meczów w sezonie.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved