Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Czterosetowe zwycięstwo Niemek nad Rumunkami

ME K: Czterosetowe zwycięstwo Niemek nad Rumunkami

Reprezentacja Niemiec pokonała ekipę z Rumunii 3:1 w drugim spotkaniu grupy D mistrzostw Europy kobiet. Niemki w trzech setach zdominowały rywalki i tylko w drugiej odsłonie, po walce na przewagi, okazały się gorsze od Rumunek.

Niemki rozpoczęły spotkanie od mocnych uderzeń, przez co szybko wyszły na znaczące, pięciopunktowe prowadzenie. Rumuńska reprezentacja miała wielkie problemy z wyprowadzeniem skutecznych akcji, a wszystko zaczynało się od niedokładnego przyjęcia. Z czasem prowadzenie niemieckiej ekipy wzrosło do dziesięciu punktów. Rumunki nie potrafiły przełamać dobrej passy rywalek i przeciwstawić się im jakimkolwiek elementem. Popełniały w dodatku wiele błędów własnych, co tylko nakręcało grę niemieckiej drużyny (6:16). Po drugiej przerwie technicznej Niemki całkowicie przejęły inicjatywę nad wydarzeniami na boisku i pewnie zmierzały do wygranej w premierowej partii, a zakończyła ją Heike Beier atakiem po skosie (25:14).

Tylko pierwsze akcje drugiego seta były wyrównane, później Niemki zaczęły dominować na boisku. Górowały nad przeciwnikiem w każdym elemencie, dlatego też schodziły na pierwszą przerwę techniczną z pięciopunktową przewagą. Po powrocie na plac gry Rumunki powoli odrabiały straty, wykorzystując dekoncentrację niemieckiej ekipy (4:10, 13:15). W końcu udało im się doprowadzić do wyrównania, dzięki skutecznej na skrzydle Ioany Baciu. Rumunki ustawiały się również coraz lepiej w obronie, przez co miały okazję do wyprowadzania kontr. Niemki, które pierwszy raz w tym meczu musiały odrabiać straty, poprawiły się w ataku i w najważniejszym momencie meczu odwróciły wynik na swoją korzyść. W końcówce nie zabrakło emocji – obie ekipy wymieniały się ciosami, ale ostatecznie więcej błędów popełniły niemieckie siatkarki, przez co musiały uznać wyższość przeciwniczek (24:26).

Wyraźnie podrażnione Niemki przegraną w poprzedniej partii rozpoczęły trzecią odsłonę meczu od wysokiej skuteczności w ataku – na prawej stronie brylowała Margareta Kozuch. Agresywna gra na siatce dała niemieckiej reprezentacji wysokie prowadzenie już na początku seta (2:10). Jednak taki wynik nieco zdekoncentrował dobrze grające Niemki, które straciły następnie w serii pięć oczek (7:12). Dobra postawa rywala wyrwała je z letargu i w kolejnych akcjach odrobiły te punkty, które straciły. Na drugiej przerwie technicznej miały sześć oczek więcej od Rumunek i po powrocie na boisko jeszcze powiększyły różnicę punktową. Rumunki nie miały nic do powiedzenia przy dobrze grających w każdym elemencie przeciwniczek. Dominacja niemieckiego zespołu w końcówce seta była niezwykle widoczna. Z dziesięciopunktową przewagą Niemki zakończyły partię zwycięstwem (25:15).

Niemki poszły za ciosem również w czwartym secie – punktowały z każdej strefy, dlatego też szybko uzyskały znaczną przewagę. Rumuńska drużyna nie potrafiła się przeciwstawić agresywnie grającym przeciwniczkom i kiedy straty wynosiły sześć punktów, po rumuńskiej stronie wyraźnie zabrakło chęci do walki. Niemki spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku i zmierzały do wysokiego zwycięstwa. W końcówce jeszcze Rumunki zdobyły trzy oczka z rzędu, jednak to tylko poprawiło ich dorobek punktowy, natomiast nie miało szans zagrozić rywalkom. Niemki pewnie zwyciężyły do 19 i w całym meczu 3:1.

Rumunia – Niemcy 1:3
(14:25, 26:24, 15:25, 19:25)

Rumunia: Bacsis (2), Sobo (2), Nemtanu, Salaoru (6), Moisa (1), Onyejekwe (1), Albu (libero) oraz Baciu (1), Rogojinaru (3), Chirilov i Fales (3)
Niemcy: Brinker (2), Beier (6), Kozuch (8), Brandt (4), Silge (9), Apitz (2), Thomsen (libero) oraz Duerr (libero – 1), Weiss, Geerties i Weihenmaier