Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcelina Nowak: W I lidze wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie

Marcelina Nowak: W I lidze wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie

fot. Mirosław Stroński

Za siatkarkami Wisły Warszawa intensywny okres przygotowawczy i serie meczów sparingowych. - Mam nadzieję, że spotkania, które przegrałyśmy w okresie przygotowawczym z drużynami z naszej ligi, teraz obrócimy na naszą korzyść - mówi Marcelina Nowak.

W okresie przygotowawczym dwa razy wygrałyście z MUKS-em Jokerem Mekro. Z zespołem ze Świecia zmierzycie się 3 października na inaugurację sezonu. Te zwycięstwa dają wam pewność siebie?

Marcelina Nowak: – Dwa razy wygrałyśmy z Jokerem, ale to były dwa różne spotkania. W pierwszym meczu zwyciężyłyśmy po tie-breaku, tydzień później wystarczyły nam do sukcesu cztery sety. Można więc powiedzieć, że idziemy ku lepszemu, a nasza gra wygląda coraz lepiej. Po tych dwóch wygranych będziemy faworytem w pierwszym meczu ligowym, który rozegramy w Świeciu. Jednak aby nie było niespodzianki, musimy wyjść na parkiet w pełni skoncentrowane i waleczne. Zdajemy sobie sprawę, że Joker nie jest łatwym przeciwnikiem.

Prawie dwa miesiące przygotowań za wami. Czujecie się już prawdziwym zespołem?Trenujemy ze sobą dwa miesiące, spędzamy na sali mnóstwo godzin, każda z nich jest bezcenna, bo przynosi kolejne doświadczenie. Mimo wszystko zdarzają się błędy, zwłaszcza w meczach przegranych. W nich można dostrzec najprostsze pomyłki, które tak naprawdę najbardziej bolą. Na treningach doskonalimy konkretne elementy, najlepszym czasem na zgranie się były sparingi. To był sprawdzian, jak każda z nas zachowuje się na boisku podczas spotkania.

Pani zna pierwszą ligę bardzo dobrze. Co może pani powiedzieć o jej poziomie i najtrudniejszych rywalach?

– Z pierwszą ligą mam do czynienia od czterech sezonów. Ale tu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Część zespołów rezygnuje, na ich miejsce wchodzą nowe. W jednym sezonie dana drużyna jest w górnej części tabeli, w następnym walczy o utrzymanie. Dlatego trudno jest mi przewidzieć, jak będzie wyglądał ten sezon. Wiem jednak, że nie zabraknie świetnych widowisk sportowych. Mam również nadzieję, że spotkania, które przegrałyśmy w okresie przygotowawczym z drużynami z naszej ligi, teraz obrócimy na naszą korzyść.

A co powie pani o swojej roli w drużynie? Jakie ma pani oczekiwania?

– Moją rolą w zespole jest wejście na boisko i zdobywanie punktów. Nieważne czy gram od początku, czy wchodzę w trakcie spotkania. Ważne jest, aby jak najlepiej pomóc drużynie i przyczynić się do zwycięstwa.

 

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved