Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Lechia wyraźnie lepsza od Bzury na inaugurację

II liga M: Lechia wyraźnie lepsza od Bzury na inaugurację

fot. archiwum

W pierwszym meczu nowego sezonu drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki gładko pokonała MKS Bzurę Ozorków. Mecz trwał przysłowiową godzinę z prysznicem, a do hali ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim przybyło mnóstwo kibiców.

Pierwszy set był bez historii, choć nie brakowało emocji na samym początku. Lechia przegrywała 1:4, ale po kilku błędach w przyjęciu gości stan seta wyrównał się i miejscowi zaczęli odjeżdżać przeciwnikowi. Zwycięstwo gospodarzom przyszło łatwo w głównej mierze z powodu dużej ilości błędów po stronie Bzury. Lechia wypunktowała rywali zagrywką, a pierwszy set trwał zaledwie 20 minut (25:16).

Druga odsłona potwierdziła dominację Lechii niemalże w każdym elemencie gry. Znowu świetnie funkcjonowała zagrywka, co dało możliwość ustawienia szczelnego bloku. Mimo że w szeregi lechitów wkradło się kilka niewymuszonych błędów, to miejscowi zawodnicy umiejętnie kontrowali przebieg wydarzeń na boisku i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:19).

W trzecim secie goście postawili trudniejsze warunki, kilkukrotnie zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki. W szeregi drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego wkradała się chwilowa nerwowość. Goście przez dłuższy okres utrzymywali dystans trzech, czterech punktów, ale to i tak było za mało na grającą z dużą swobodą Lechię. Festiwal błędów w drużynie z Ozorkowa trwał nadal, a kibice Lechii mogli cieszyć się kolejnymi punktami zdobytymi przez swoją drużynę. Ostatecznie miejscowi pokonali Bzurę Ozorków w trzecim secie 25:20, a całym meczu 3:0, zasłużenie inkasując komplet punktów.– Myślę, że zagraliśmy poprawnie, ale nie ustrzegliśmy się błędów. Wprowadziło to trochę nerwówki, bo powinniśmy wygrać sety gładko do 15. Może nas wytłumaczyć brak zgrania, w końcu to dopiero pierwszy poważny mecz rozegrany w nowym składzie. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie drużyna zacznie się docierać i będzie można zaobserwować nasze zgranie na boisku – mówił po spotkaniu libero Lechii, Dawid Kornacki.

– Przypuszczam, że był to najłatwiejszy mecz w sezonie i oby takich meczy było jak najwięcej. Wiem, że czeka nas ciężka walka w kolejnych. Atmosfera podczas dzisiejszego meczu była rewelacyjna. Nie spodziewałem się, że przyjdzie na mecz tylu kibiców. Cieszę się, że nas wspierali, to było coś niesamowitego – dodawał środkowy gospodarzy, Piotr Koziołek.

– W meczu inauguracyjnym zawsze są dodatkowe emocje, co było widać na boisku. Zespół nie jest jeszcze dobrze zgrany po dość ciężkim okresie przygotowawczym. Widać, że brakuje tzw. świeżości i pojawiają się błędy. Mimo wszystko mecz wygraliśmy dość pewnie i spokojnie. Cieszę się, że brylowaliśmy w elemencie zagrywki. W miarę upływu czasu będzie widać coraz lepsze zgranie zespołu i jestem przekonany, że nasza gra będzie wyglądać dużo lepiej – podsumował trener Lechii, Tomasz Migała.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Bzura Ozorków 3:0
(25:16, 25:19, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela II ligi M, grupa 3

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved