Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom najlepsi w Rypinie

Czarni Radom najlepsi w Rypinie

Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom po dwóch wygranych triumfowali w dwudniowym turnieju w Rypinie. Podopieczni Raula Lozano wyprzedzili w nim Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczkę Bydgoszcz i Effectora Kielce.

Radomianie jako jedyni wygrali dwa swoje spotkania. Pierwsze 3:0 z Łuczniczką, drugie 3:1 z Effectorem. Cały turniej otworzył pojedynek olsztynian z zespołem z Kielc. Nie brakowało w nim wzlotów i upadków obu ekip, ale także i wyrównanej i zaciętej walki. Częściej jednak jedna z drużyn oddawała pole rywalom i tym samym o wyniku zdecydował zacięty tie-break. W całym starciu po 23 punkty zdobyli dla swoich teamów Adamajtis i Jungiewicz, a w secie decydującym dobre zagrywki akademików i skuteczny atak przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść. W drugim tego dnia pojedynku w trzech setach lepsi od bydgoszczan okazali się podopieczni Raula Lozano. Praktycznie przez całe spotkanie Łuczniczka goniła rywali, ale bezskutecznie. Drużyna z Bydgoszczy miała swoją szansę w pierwszej odsłonie, ale jej nie wykorzystała.

Radomianie zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju, pokonując w czterech setach Effectora Kielce. Podopieczni trenera Daszkiewicza zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko drugiego seta. Kielczanie byli bliscy przedłużenia tej rywalizacji, dużo lepiej spisywali się w ostatniej partii. Jednak ostatecznie nie wykorzystali kilkupunktowej przewagi w końcówce i po dłuższej grze na przewagi w czwartej odsłonie triumfowali Czarni. Na koniec zawodów bydgoszczanie pokonali 3:1 akademików z Olsztyna. W obu ekipach nie zachwycało przyjęcie, ale to zespół Piotra Makowskiego częściej bezpośrednio punktował zagrywką. W bydgoskiej ekipie wyróżniał się Wojciech Ferenes, wśród olsztyńskich siatkarzy prym wiedli natomiast Zajder, Adamajtis i Stoilović. Zarówno Zajder, jak i Kosok po drugiej stronie siatki zdobywali dla swoich drużyn ważne punkty blokiem. Kosok punktował pięciokrotnie, ten drugi zapisał na swoim koncie tym elementem o oczko mniej.