Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Szczecinie poznamy „Giganta siatkówki” 2015

W Szczecinie poznamy „Giganta siatkówki” 2015

fot. archiwum

Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek - między innymi ci siatkarze zagrają w Szczecinie. Międzynarodowy Turniej Charytatywny "Giganci siatkówki" w tym roku zostanie rozegrany w Azoty Arenie. Już 23 i 24 października.

2 dni, 4 drużyny, ponad 5 tysięcy kibiców. „Giganci siatkówki” to jeden z najważniejszych przedsezonowych turniejów w Polsce. Co roku o wygraną rywalizują najlepsze polskie i zagraniczne drużyny. W tym roku zmierzą się Cuprum Lubin, Galatasaray Stambuł, Noliko Maaseik oraz trzykrotny triumfator, PGE Skra Bełchatów. Zmagania gwiazd siatkówki bezpośrednio z Azoty Areny będzie transmitować Polsat Sport.

Uznane siatkarskie zespoły i najlepsi siatkarze, a wśród nich mistrzowie świata to gwarancja niezapomnianych, wspaniałych emocji sportowych. To jednak nie wszystko. „Giganci siatkówki” to także pomoc najbardziej potrzebującym. Od pierwszej edycji rozegranej w Oleśnicy w 2010 roku zyski ze sprzedaży biletów są przeznaczane na leczenie chorych dzieci. Zebrane pieniądze trafią do 13-letniej mieszkanki Szczecina, Zuzi Czachury. Nastolatka ucierpiała w wypadku samochodowym. Jest sparaliżowana. Długotrwała i kosztowna rehabilitacja daje nadzieję, że kiedyś stanie na własnych nogach.

To VI edycja turnieju. Dzięki staraniom i wsparciu finansowemu władz Szczecina wydarzenie pierwszy raz odbędzie się w stolicy województwa zachodniopomorskiego.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved