Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radosław Panas: Droga do I ligi jest daleka

Radosław Panas: Droga do I ligi jest daleka

fot. archiwum

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni przed nowym sezonem. Ale zdajemy sobie też sprawę, że ta liga będzie dla nas bardzo trudna - mówi Radosław Panas. Jego podopieczni rozpoczynają właśnie nowy sezon w drugiej lidze mężczyzn.

W ten weekend startują rozgrywki II ligi mężczyzn. W grupie trzeciej wystąpi Norwid Częstochowa, który zainauguruje sezon we własnej hali. – Chłopcy na treningach zostawili wiele potu. W tym ostatnim sparingu chcieliśmy się sprawdzić z zespołem, który gra w wyższej lidze niż my. Kraków gra tam, o co my będziemy walczyć w tym sezonie, czyli o I ligę. Wygraliśmy z I-ligowcem, więc uważam, że nie zagraliśmy najgorzej. Jest oczywiście jeszcze dużo do poprawy w naszej grze, ale to liga będzie wszystko weryfikować – stwierdził Radosław Panas.

W ubiegłym sezonie drużyna Norwida Częstochowa uplasowała się na piątej pozycji w grupie III drugiej ligi. W tegorocznych rozgrywkach pod Jasną Górą liczą na lepszy wynik, tym bardziej że w ostatnim czasie klub podpisał długofalowy kontrakt ze sponsorem – firmą Exact Systems. Daje to wszystkim komfort pracy i pozwala się skupić na czysto sportowych aspektach. – Będziemy grać o awans do I ligi. Chcemy się rozwijać. Sponsor daje pieniądze i wymaga. My również od siebie wymagamy coraz lepszej gry. Mamy jakiś cel i do niego będziemy dążyć. W tym celu został zbudowany taki zespół, a nie inny. Jesteśmy optymistycznie nastawieni przed nowym sezonem. Ale zdajemy sobie też sprawę, że ta liga będzie dla nas bardzo trudna. Sama faza zasadnicza jest ciężka, a później przyjdą jeszcze play-off. Droga do I ligi jest daleka. Przed nami sporo ciekawych rywali. Na razie skupiamy się na rundzie zasadniczej, a później będziemy myśleć co dalej – powiedział trener częstochowian, Radosław Panas.

Więcej w sport.pl 

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved