Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PGE Skra Bełchatów zmierzy się z warszawską Legią

PGE Skra Bełchatów zmierzy się z warszawską Legią

fot. Tomasz Tadrała

Trudno o bardziej adekwatne określenie tego spotkania. Oba zespoły mają w swoich klubowych gablotach 39 medali mistrzostw Polski. W poniedziałek, 26 października wielokrotni mistrzowie Polski - PGE Skra i Legia staną po przeciwnych stronach siatki.

Podczas drugiego dnia V Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów, będącego częścią Siatkarskiego Weekendu Mocy, przeciwnikiem Skry będzie ośmiokrotny mistrz Polski, pięciokrotny triumfator Pucharu Polski – siatkarska Legia Warszawa. Rywalizacja z uznanym przeciwnikiem to kontynuacja poprzednich Zlotów. W 2013 r. PGE Skra zagrała z CBL Polonią Londyn, a w roku ubiegłym do Bełchatowa przyjechał Arkas Izmir. Tym razem start nowego sezonu poprzedzi spotkanie z warszawską Legią.

– Pomysł rozegrania takiego meczu pojawił się w naszym klubie już jakiś czas temu. Legia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych w Polsce, z naszym krajem kojarzy się również za granicą. W przeszłości sekcja siatkarska osiągała wiele sukcesów, przecież to ośmiokrotny mistrz Polski. Zgodnie z naszym hasłem „Więcej niż siatkówka, więcej niż pasja”, chcemy rozegrać taki pojedynek, aby pokazać wszystkim kibicom, że mimo upływu czasu najważniejsze jest piękno siatkówki i połączenie historii z teraźniejszością – podsumowuje prezes PGE Skry, Konrad Piechocki.

Dzisiejsza Legia kontynuuje tradycje warszawskiej drużyny. Popularni „Wojskowi” są jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich. W swojej historii warszawianie ośmiokrotnie świętowali tytuł mistrza Polski (1962, 1964, 1967, 1969, 1970, 1983, 1984, 1986), dwanaście razy odbierali srebrne medale (1956, 1957, 1958, 1959, 1963, 1965, 1966, 1971, 1981, 1982, 1985, 1996) i ośmiokrotnie kończyli rywalizację z brązowymi krążkami (1952, 1955, 1960, 1961, 1968, 1973, 1978, 1980), co czyni ich rekordzistami w liczbie medali mistrzostw Polski.– Cieszymy się niezmiernie z możliwości rozegrania sparingu z PGE Skrą. Obie drużyny mają na swoim koncie po osiem tytułów mistrza Polski. Jednak w tej chwili są w zupełnie innych miejscach. Zespoły dzielą dwa poziomy rozgrywek, ale jesteśmy pewni, że nasz młody zespół tanio skóry nie sprzeda i przeciwstawi się drużynie z Bełchatowa – mówi prezes Legii Warszawa, Karolina Szewczyk.

Legia to wielkie sukcesy i wielkie nazwiska, które przypominają kibicom o czasach świetności warszawskiej siatkówki, przede wszystkim w latach 60. i 80. Na przestrzeni wielu lat barw klubu ze stolicy bronili m.in.: Tomasz Wójtowicz, Edward Skorek, Alojzy Świderek, Wojciech Drzyzga, Grzegorz Wagner, Jakub Bednaruk, Robert Prygiel oraz obecni siatkarze PGE Skry Andrzej Wrona i Karol Kłos.

To, że staniemy naprzeciwko nich, będzie na pewno dodatkowym smaczkiem. W końcu swoją seniorską przygodę rozpoczynali właśnie w Legii. Cieszymy się, że to nasz klub został zaproszony do udziału w tym meczu. Postaramy się stanąć na wysokości zadania i zaprezentować kibicom mecz na dobrym poziomie – zapowiada prezes warszawskiego klubu. Spotkanie poprzedzi konferencja prasowa inaugurująca nowy sezon. Siatkarze o 16:30 zaprezentują się przed kibicami i dziennikarzami w bełchatowskiej Galerii Olimpia. O godz. 18 impreza przeniesie się do Hali Energia, gdzie rozegrany zostanie mecz pokazowy z jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved