Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Udany początek i trzysetowa wygrana Czeszek

ME K: Udany początek i trzysetowa wygrana Czeszek

Czeszki do bardzo udanych mogą zaliczyć pierwszy mecz w mistrzostwach Europy 2015. Ekipa naszych południowych sąsiadów w rozegranych trzech setach z Rumunią była zespołem dużo lepszym i zasłużenie triumfowała w całym pojedynku.

Czeszki od początku górowały nad rywalkami. Spotkanie rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia (3:1, 5:3), a na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga była dwukrotnie wyższa (8:4). Po powrocie na parkiet podopieczne Carlo Parisiego nie zwalniały tempa. Z każdą piłką ich przewaga rosła i na drugą regulaminową przerwę w grze czeskie zawodniczki schodziły, prowadząc aż 16:8. Takiej różnicy punktowej Rumunki nie były już w stanie zniwelować. Przy wyniku 18:9 o czas poprosił jeszcze ich selekcjoner, ale nie zmieniło to obrazu gry. Ekipa z Czech rozbiła przeciwniczki w tym secie, pozwalając im na zdobycie w końcówce zaledwie czterech punktów i pewnie wygrywając partię 25:13.

Druga odsłona również zaczęła się od dobrego wyniku świetnie dysponowanych Czeszek. Przy stanie 5:2 jednak rywalki doprowadziły do remisu i na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie ekipy trenera Parisiego było już minimalne (8:7). Po wznowieniu gry wzrosło ono jednak do trzech oczek (13:10), ale wtedy o czas poprosił Guillermo Gallardo. Chwila rozmowy pomogła jego podopiecznym, gdyż wkrótce wynik znów się wyrównał. Na krótko jednak, bowiem na drugiej przerwie technicznej górą ponownie były już Czeszki (16:14). Po powrocie na boisko dołożyły one do wyniku jeszcze jedno oczko (19:16). Wówczas o kolejny czas poprosił trener rumuńskiej ekipy, ale tym razem nie wybił on z rytmu rywalek. Te w końcówce znacznie odskoczyły, wygrywając ostatecznie 25:18.

Niespodziewanie trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Wymiana ciosów trwała do pierwszej regulaminowej przerwy w secie, na której 8:7 triumfowały Czeszki. Po chwili odpoczynku zaś znów zaczęły one wyraźnie przejmować inicjatywę i powiększyły prowadzenie do czterech punktów (12:8). Grę przerwał wtedy trener Gallardo, ale wkrótce jego zespół przegrywał aż 10:16. Po kolejnych dwóch udanych akcjach po stronie czeskiej argentyński szkoleniowiec ponownie przywołał do siebie swój zespół. Rumunki odrobiły potem trzy oczka, ale było już za późno, na odwrócenie losów seta i zarazem całego spotkania. Reprezentantki Czech, z Heleną Havelkovą na czele, pewnie kroczyły po swoje, ani na chwilę nie oddając pola rywalkom. Ostatecznie triumfowały 25:15 i pewnie wygrały mecz 3:0.

Czechy – Rumunia 3:0
(25:13, 25:18, 25:15)

Czechy: Trnkova (5), Havlickova (14), Smutna (1), Mlejnkova (8), Sajdova (8), Havelkova (27), Kovarova (libero) oraz Hodanova (1), Dostalova i Toufarova (1)
Rumunia: Bacsis (7), Sobo (5), Nemtanu (5), Salaoru (11), Moisa, Onyejekwe (4), Albu (libero) oraz Baciu, Rogojinaru (3) i Chirilov (1)