Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Serbki lepsze od Niemek w hicie grupy D

ME K: Serbki lepsze od Niemek w hicie grupy D

Serbki potwierdziły swoją wysoką formę, którą demonstrowały w Pucharze Świata. Odniosły trzysetowe zwycięstwo w jednym z najważniejszych pojedynków dla układu sił w grupie D, pokonując reprezentację Niemiec.

Serbki w Eindhoven zmierzyły się z Niemkami w meczu na szczycie grupy D. Podopieczne Zorana Terzicia rozpoczęły mecz niezwykle zmotywowane i po dwóch atakach z drugiej linii oraz bloku na Maren Brinker prowadziły 3:0. Świetne zawody rozgrywała Tijana Bosković, młoda gwiazda reprezentacji Serbii. Niemki starały się odrabiać straty, ale gdy tylko różnica punktowa zmalała do jednego oczka, ciężar zdobywania kolejnych punktów wzięła na siebie Brankica Mihajlović. Ostatecznie Serbki bardzo pewnie odniosły zwycięstwo w premierowej odsłonie (25:18).

Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Na siatce przewagę swojemu zespołowi zapewniała jednak Milena Rasić, a gdy wydawało się, że nasze zachodnie sąsiadki dzięki skuteczności Małgorzaty Kożuch odzyskują inicjatywę w meczu (12:11), doszło do walki punkt za punkt. Z tej obronną ręką wyszły Serbki, których atutem był zdecydowanie bardziej równomierny rozkład ataku niż u rywalek. Ataki leworęcznej Bosković przesądziły o losie drugiej partii (25:22).

Zmorą Niemek pozostawały pierwsze piłki każdego z setów. Tak stało się także w kolejnym secie (4:2). Nie załamało to jednak siatkarek prowadzonych przez Luciano Pedullę, seria dobrych zagrywek sprawiła, że na pierwszej przerwie technicznej jego podopieczne prowadziły 8:5. Całe starania Niemek niweczyła jednak znakomita gra formacji blokiem rywalek. Serbki sprawiały też duże problemy przeciwniczkom, grając agresywnie w polu zagrywki. To pozwoliło im zakończyć całe spotkanie w trzech setach (25:19). – Ten mecz był dla nas łatwiejszy, niż się tego spodziewałyśmy. Niemki to dobra i zawsze groźna drużyna. Być może dzisiaj nie zagrałyśmy naszych najlepszych zawodów, ale pokazałyśmy dobry poziom już pierwszego dnia turnieju – powiedziała po meczu Maja Ognjenović.

Serbia – Niemcy 3:0
(25:18, 25:22, 25:19)