Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Udana inauguracja sezonu w Nowym Dworze Mazowieckim

II liga K: Udana inauguracja sezonu w Nowym Dworze Mazowieckim

Zespół NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na inaugurację rozgrywek rezerwy ŁKS-u Łódź w trzech setach. Nowodworzanki, uważane za jedne z faworytek grupy 3 II ligi kobiet, udowodniły już w pierwszej kolejce, że będą liczyły się w walce o awans.

Inauguracja drugoligowego sezonu w Nowym Dworze Mazowieckim wypadła dla siatkarek NOSiR-u bardzo dobrze. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego pokonały 3:0 ŁKS II SAN MG13 Łodź i pewnie zainkasowały pierwsze trzy punkty. Początek meczu nie wskazywał jednak na to, by przed gospodyniami był łatwy mecz. Łodzianki odpowiadały na ataki nowodworzanek i dopiero błędy przyjezdnych sprawiły, że NOSiR odskoczył na dwa punkty (8:6). Skuteczne ataki Małgorzaty Wawrzyńskiej i Doroty Kubiczek sprawiły, że przewaga NOSiR-u powiększała się, z drugiej strony jednak punktowały Justyna Sagan i Natalia Gruszczyńska. Młode ełkaesianki seriami jednak popełniały proste błędy, co pozwoliło gospodyniom odskoczyć na pięć punktów (16:11). Gdy po zagrywce Żanety Kokoszki było już 24:17 dla nowodworzanek, ełkaesianki niespodziewanie zdobyły trzy kolejne punkty po błędach gospodyń i ataku Sagan. Seta wygraną NOSiR-u 25:20 zakończył kolejny błąd w ataku łodzianek.

W drugiej partii gospodynie szybko uzyskały dwupunktową przewagę, ale dzięki dobrym zagrywkom Aleksandry Gaweł i atakom Agaty Oleksy, na co dzień zawodniczki pierwszoligowej drużyny ŁKS-u, to łodzianki wyszły na prowadzenie 11:10. Ełkaesianki, w większości jeszcze juniorki, popełniały jednak znów sporo własnych błędów i NOSiR dość szybko wyszedł na prowadzenie 17:13. Przyjezdne nie potrafiły wykorzystać słabszego w tym secie przyjęcia gospodyń, z kolei podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego kończyły większość ataków. Po ataku Dominiki Balcerowicz było już 21:17 dla NOSiR-u, a ełkaesianki nie podniosły się już do końca seta, przegrywając kolejne cztery wymiany.

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, które po ataku Natalii Gruszczyńskiej i błędzie Sylwii Pilarek wyszły na prowadzenie 6:3, szybko jednak straciły prewagę. Błedy dotknięcia siatki, odbicia, a nawet błędy ustawienia po stronie ŁKS-u sprawiły, że gospodynie szybko wyszły na prowadzenie (11:7), którego nie oddały już do końca. W zespole ŁKS-u z dobrej strony pokazały się jeszcze Klaudia Wieczorek oraz Izabela Wasiak, jednak nowodworzanki nie pozwoliły im odrobić strat. Po skutecznej zagrywce Julii Gach znów wygrały do 17 i zgarnęły trzy punkty na inaugurację sezonu.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:0
(25:20, 25:17, 25:17)

NOSiR: Sachmacińska (2), Fiuk (8), Wawrzyńska (6), Pilarek (3), Kwiecień (2), Kubiczek (7), Dąbkowska (libero) oraz Kokoszka (4), Balcerowicz A., Balcerowicz D. (3), Gach (3) i Karasiewicz (libero)
ŁKS II: Kucharczyk (4), Wieczorek K. (9), Olesińska (1), Gaweł, Gruszczyńska (5), Sagan (5), Pawłowska (libero) oraz Oleksy (7), Zuzel i Wasiak (4)