Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia trenuje w mocno okrojonym składzie

Asseco Resovia trenuje w mocno okrojonym składzie

fot. plusliga.pl

Bez reprezentantów Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Bułgarii i Niemiec przygotowują się do nowego sezonu mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Trener Andrzej Kowal ma do dyspozycji zaledwie siedmiu zawodników.

Szkoleniowiec na dzień dzisiejszy może liczyć na obecność na zajęciach Krzysztofa Ignaczaka, Damiana Wojtaszka, Oliega Achrema, Lukasa Tichacka, Łukasza Perłowskiego, Dawida Dryi i Dmytro Paszyckiego. Treningi wobec takiej sytuacji uzupełniają zawodnicy z Młodej Ligi. Niebawem do zajęć powinni dołączyć Aleksander Śliwka, który na razie odpoczywa po mistrzostwach świata, i Thomas Jaeschke. – Śliwka dołączy w przyszłym tygodniu i powoli zaczniemy pracować nad elementami gry. Do tej pory pracowaliśmy głównie nad elementami indywidualnymi – mówi trener Andrzej Kowal. – Z Jaeschke ustaliliśmy, że termin jego przyjazdu dogadamy po Pucharze Świata. Pozostali siatkarze dotrą do nas najpóźniej 22 października, tuż przed prezentacją, a może nawet wcześniej. To zależy od tego, czy pojadą na mistrzostwa Europy i jak długo będą tam grać – dodał Andrzej Kowal.

Rzeszowianie w przyszłym tygodniu rozpoczną także sparingi. Pierwszy zaplanowano 3 października we Lwowie, gdzie mistrzowie Polski zagrają z zespołem VK Barkom Kazhany, prowadzonym przez byłego trenera resoviaków Jana Sucha. Później rzeszowianie zagrają dwa razy z Cuprum Lubin w Rzeszowie i Leżajsku, a do tego czeka ich jeszcze Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Więcej sparingów trener Kowal już nie zamierza grać. – Dla nas najlepsze są wewnętrzne gry, jedna szóstka na drugą. I podobnie będzie też wyglądała prezentacja zespołu – zdradził.

Pierwszym rywalem w PlusLidze 30.10. będzie AZS Częstochowa, jednak już 28.10. Asseco Resovia zagra w Poznaniu z Lotosem Treflem Gdańsk o Superpuchar Polski. – Na pewno na początku zawodnicy będą dysponować taką formą, jaką przygotowali na mistrzostwa Europy. Jak dołączą do nas, przejdą badania i zobaczymy, w jakim stopniu będą mogli być wykorzystywani. Wszystko będzie zależeć od dyspozycji psychofizycznej każdego z nich, od tego, ile będzie grał na mistrzostwach Europy. Każdego z graczy trzeba będzie traktować indywidualnie – mówi Andrzej Kowal.źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved