Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo sopocianek w meczu towarzyskim z Dresdner SC

Zwycięstwo sopocianek w meczu towarzyskim z Dresdner SC

Przygotowujący się do rozgrywek Orlen Ligi zespół Atomu Trefla Sopot wygrał z niemiecką drużyną Dresdner SC 3:2. W ekipie z Drezna zagrała Gina Mancuso, która w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Początkowa część pierwszego seta przebiegała raczej pod dyktando sopocianek. Dobry początek odnotowała Anna Miros, ale jej zespół zbyt łatwo oddawał punkty rywalkom. Ze stanu 8:5 bardzo szybko zrobiło się 9:9. Przy wciąż panującym remisie 14:14 za Darię Dąbrowską na boisko weszła Martyna Łukasik. Gra punkt za punkt trwała aż do stanu 18:18, ale po bloku na Oldze Sawenczuk to mistrzynie Niemiec wyszły na prowadzenie 20:18. Kolejne dwa punkty pomimo drugiego czasu, o który poprosił włoski szkoleniowiec, przechyliły szalę na korzyść Niemek. Seta bardzo dynamicznym atakiem zamknęła Gina Mancuso (20:25).

Od początku drugiego seta kibice mogli obserwować grę Brittnee Cooper, która pojawiła się w miejsce Iriny Truszkiny. Amerykanka od początku przypominała kibicom o swoich przepięknych atakach na środku siatki. Pomimo prowadzenia 7:4 dopiero Dąbrowska dołożyła punkt, który po wyrównanej grze dał atomówkom przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Niemki jednak nie odpuszczały – nawet przy dwupunktowych przewagach wciąż były skoncentrowane, aż wynik zrównał się po 13. Po stronie gości wyróżniały się Louisa Lippmann i Whitney Little, ale wynik pozostawał wciąż remisowy. W końcu – podobnie jak w pierwszym secie – Niemki wyszły na prowadzenie 22:20, a autowy atak posłała Dąbrowska. Końcówka była popisem gry Miros, która doprowadziła do remisu po 23. Trener Alexander Waibl poprosił o czas, ale nie do zatrzymania okazała się Dąbrowska. W efekcie po bloku Justyny Łukasik atomówki wygrały 26:24.

Na początku trzeciego seta popis gry dała Anna Kaczmar. Rozpoczęcie seta było mocne – sopocianki szybko uzyskały prowadzenie 5:2, ale równie szybko je oddały (6:6). Gra sopocianek bardzo falowała i atomówki musiały się sporo namęczyć, aby wypracować sobie porządną przewagę. Prowadzenie 18:14 skłoniło jednak Waibla do pierwszego w tym secie czasu. Przy stanie 19:15 Miros została zmieniona w ataku przez młodszą z sióstr Łukasik. Ataki Dąbrowskiej na 21:16 i 22:16 w połączeniu ze świetną zagrywką Martyny Łukasik wyprowadziły wicemistrzynie kraju na prowadzenie 23:17 i zakończenie tego seta na korzyść gospodyń było już tylko formalnością (25:22).

Czwartego seta udanym atakiem otworzyła Mancuso i na lekkiej przewadze kontynuowały grę Niemki (3:6). Sytuację odmieniło dopiero wejście na zagrywkę Danicy Radenković, która odrobiła kilkupunktową przewagę rywalek dobra grą w polu serwisowym. To głównie dzięki niej atomówki z 7:11 wyszły na korzystny wynik 12:11! Dalej walka toczyła się znów na granicy przewagi jednego punktu. Prowadzenie Dresdnera 20:16 skłoniło Lorenzo Micellego do podwójnej zmiany – za Radenković i Miros na boisko wbiegły M. Łukasik i Kaczmar. Nie dała ona jednak zbyt wiele jego zespołowi, który bez walki w końcówce przegrał 19:25.

Trenerzy zdecydowali o rozegraniu piątego seta do 25. W tej partii na boisku od początku pojawiły się Marta Siwka, Martyna Łukasik i Angelika Wilczyńska. Na pierwszej przerwie technicznej delikatne prowadzenie było po stronie gospodyń (8:7) i konsekwentnie starały się one je powiększać (13:10). Udana kiwką na 15:11 popisała się Kaczmar, po chwili atomówki schodziły na przerwę przy prowadzeniu 16:13. Niemki próbowały jeszcze walczyć i opłaciło im się to, bo dość szybko przewaga gospodyń stopniała do 19:18. Micelli poprosił o czas, a po nim złą passę sopocianek przerwała atakiem Cooper. Po chwili dołożyła do tego asa serwisowego i zrobiło się już 21:18, ale nie był to koniec seta. Po bloku na Sawenczuk tablica wyników wskazywała 21:21, ale zaraz potem uratowała ona sytuację na zagrywce. Dzięki temu atomówki odskoczyły na 24:21 i po chwili wygrały 25:22.

PGE Atom Trefl Sopot – Dresdner SC 3:2
(20:25, 26:24, 25:22, 19:25, 25:22)

Trefl: Miros (18), Sawenczuk (18), Radenković (4), Truszkina (1), Dąbrowska (9), J. Łukasik (10), Kulig (libero) oraz M. Łukasik (6), Kaczmar (2), Cooper (11), Siwka i Wilczyńska
Dresdner: Schwabe (12), Little (12), Lippmann (13), Hindriksen (1), Slay (14), Mancuso (17), Stock (libero) oraz Maase (3), Lowke (1) i Izquierdo (3)

źródło: atomtrefl.pl