Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Stephane Antiga: Znaleźć energię na walkę od nowa

Stephane Antiga: Znaleźć energię na walkę od nowa

fot. Arkadiusz Buczyński

- To był długi i emocjonujący turniej, najważniejsze jest, żeby odpocząć i potem znaleźć energię, by walczyć od nowa - powiedział o PŚ Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski. Biało-czerwonym nie udało się wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej.

Po dziesięciu wygranych meczach w Pucharze Świata w jedenastym Polacy odnieśli pierwszą porażkę, ale niezwykle dotkliwą, bo zabierającą im szanse na kwalifikację do igrzysk olimpijskich. – Formuła tego turnieju jest trudna. Graliśmy dobrze, ale w środę Włosi zagrali akurat lepiej niż my, szczególnie Ivan Zaytsev i Osmany Juantorena. Grali doskonale, nie mieliśmy prawie szans blokować ich ataków – analizował Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski.

Mecz z reprezentacją Włoch był bardzo zacięty, pierwszy set zakończył się grą na przewagi, w trzecim Polacy też mieli szansę na wygraną, ale jej nie wykorzystali. – Oczywiście w pierwszym czy trzecim secie mieliśmy możliwość, żeby wygrać, ale popełniliśmy kilka błędów za dużo. Taka jest siatkówka. Graliśmy dobrze, chociaż myślę, że mogliśmy grać trochę lepiej, ale naprawdę to był chyba najlepszy mecz Włochów. Zaledwie trzecie miejsce to najsmutniejszy medal. Mamy jeszcze szansę, żeby zakwalifikować się do igrzysk w Rio, ale tylko jedną szansę – podkreślił szkoleniowiec.

Tą szansą jest styczniowy turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w Berlinie. W tych zawodach zagra osiem najwyżej rozstawionych drużyn europejskich z wyjątkiem Włochów, którzy kwalifikację wywalczyli, pokonując biało-czerwonych 3:1. – Oczywiście mamy mało czasu do tego turnieju, nie będzie zbyt wielu okazji, by razem popracować, ale jestem pewien, że każdy w klubie może sam pracować i koncentrować się na polepszaniu swojej gry, nawet jeżeli nie trenujemy razem – stwierdził Antiga.W czwartkowy wieczór polscy siatkarze wrócili do kraju i dostali kilka dni wolnego. – Teraz to jest zawodnikom bardzo potrzebne. To był długi i emocjonujący turniej, najważniejsze jest, żeby odpocząć i potem znaleźć energię, by walczyć od nowa – powiedział francuski szkoleniowiec. Ten czas na reset przyda się o tyle, że za dwa tygodnie zaczynają się mistrzostwa Europy. Stephane Antiga zapowiedział, że nie będzie przeprowadzać dużych zmian w składzie, jednak nie wiadomo kiedy ten ostateczny skład zostanie podany.

*z Tokyo Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved