Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Micah Christenson: Na to wyróżnienie pracowała cała drużyna

Micah Christenson: Na to wyróżnienie pracowała cała drużyna

fot. FIVB

Jedna z nagród indywidualnych Pucharu Świata powędrowała do Micah Christensona. - Jestem niezwykle zaszczycony, że otrzymałem tę nagrodę, ale zawdzięczam ją moim trenerom i kolegom z drużyny. To dzięki nim miałem ułatwione zadanie - powiedział.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została tegorocznym triumfatorem Pucharu Świata, legitymując się bilansem dziesięciu zwycięstw i jednej przegranej. Dla amerykańskich siatkarzy środowy wieczór był w związku z tym bardzo radosny. – Jesteśmy ogromnie podekscytowani, bardzo długo się do tego momentu przygotowywaliśmy. Jesteśmy również ogromnie szczęśliwi, że tego wieczoru wszystko ułożyło się po naszej myśli – przyznał Micah Christenson, rozgrywający amerykańskiej reprezentacji.

Christenson ma zaledwie 22 lata, a już drugi sezon jest podstawowym rozgrywającym drużyny narodowej i to ze sporymi sukcesami. Dodatkowo w Tokio został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji, ale jak skromnie przyznał, na to wyróżnienie pracowała cała drużyna. – Jestem niezwykle zaszczycony, że otrzymałem tę nagrodę, ale zawdzięczam ją moim trenerom i kolegom z drużyny. To dzięki nim miałem ułatwione zadanie – powiedział.

Wygrywając tegoroczny Puchar Świata, Amerykanie zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Jak wiadomo, dla nich jest to najważniejsza impreza czterolecia, ale po zeszłorocznym sukcesie w Lidze Światowej i tegorocznym w Pucharze Świata wydaje się, że już teraz są w najwyższej formie do powtórzenia wyniku z 2008 roku. – Trudno powiedzieć – ocenił Christenson. – Oczywiście bardzo byliśmy podekscytowani możliwością pojechania do Rio i teraz kiedy wiemy już, że tam pojedziemy, jest to wielka ulga. Myśleliśmy całe lato tylko o tym, ale nie wybiegaliśmy dalej w przyszłość – przyznał.

Podopieczni Johna Sperawa przeszli przez cały turniej, grając praktycznie tylko podstawową szóstką, amerykański szkoleniowiec nie robił zbyt wielu zmian, a mimo to jego zawodnicy wytrzymali trudy tego morderczego turnieju. Młody rozgrywający zdradził sekret sukcesu. – Wiele się przygotowywaliśmy, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, pod względem fizycznym byliśmy gotowi na ten turniej. Trenowaliśmy naprawdę bardzo ciężko, także pracowaliśmy dużo na siłowni, by być gotowymi na Puchar Świata i wydaje się, że spisaliśmy się bardzo dobrze – zakończył swoją wypowiedź.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved