Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lenka Dürr: Każdy tutaj jest otwarty i towarzyski

Lenka Dürr: Każdy tutaj jest otwarty i towarzyski

fot. Łukasz Krzywański

- Każdy tutaj jest otwarty i towarzyski. Od samego początku mam dobre zdanie na temat dziewczyn i całego klubu - powiedziała nowa zawodniczka wrocławskiego klubu, grająca na pozycji libero Lenka Dürr.

Mistrzostwa Europy za pasem. Jak przebiegają ostatnie przygotowania?

Lenka Dürr: – Przygotowania do nadchodzących mistrzostw przebiegały doskonale. Cały czas trenowałyśmy w Schwerin, a w międzyczasie grałyśmy towarzyskie mecze z Włoszkami. Kolejnym przystankiem będzie już Holandia, gdzie rozegramy kolejne sparingi. Jestem przekonana, że jesteśmy dobrze przygotowani do gry i osiągniemy sukces, choć już w pierwszej fazie spotkamy się z drużyną Serbii, Czech i Rumunii, a każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik.

Przerwę w treningach z reprezentacją wykorzystałaś na przyjazd do Wrocławia – jak minął pierwszy trening z nową drużyną?– Było niesamowicie. Każdy tutaj jest otwarty i towarzyski. Od samego początku mam dobre zdanie na temat dziewczyn i całego klubu. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że zaraz po zakończeniu mistrzostw wrócę do Wrocławia.

Jakie masz oczekiwania dotyczące Impelu Wrocław?

– Z tego, co słyszałam, jesteśmy w gronie zespołów, które będą walczyły o najwyższe cele w lidze. Jestem pewna, że możemy to zrobić. Musimy jednak zagrać jako jeden zespół. O to jestem spokojna. Wierzę, że dzięki swojej dobrej grze pomogę zespołowi w osiągnięciu założonych celów.

Jak oceniasz Orlen ligę? Rozmawiałaś może z Maren Brinker, Małgorzatą Kożuch lub Denise Hanke – koleżankami z kadry, które grały już w naszej lidze?

– Wiem, że Polska to wspaniałe miejsce do gry w siatkówkę, jeśli nie najlepsze na świecie. Sport ten ma tu niesamowity priorytet – inny niż pozostałe. Dlatego tak wielu niesamowitych sportowców gra w Polsce, dzięki temu liga jest coraz mocniejsza. Jestem podekscytowana grą tutaj i mam nadzieję, że stanę się jeszcze lepszą zawodniczką.

Podczas wizyty we Wrocławiu spotkałaś się z Nicolą Negro, pierwszym trenerem Impelu Wrocław. Jak wrażenia?

Nicola to bardzo miły i wspaniały człowiek. Kiedy go spotkałam, rozmawialiśmy o harmonogramie i przedstawił mi wszystkie informacje na temat zespołu. Potem widziałam go w akcji na treningu i jestem pod ogromnym wrażeniem jego zaangażowania. Jego trening i ćwiczenia są niesamowite. Cieszę się, że będę mogła z nim współpracować.

 

 

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved